5.10. máme celý deň dopravu ZADARMO. Nepremeškaj to a nachystaj si produkty, ktoré potrebuješ.

Ivan čaj klasický, fermentovaný, granulovaný - Estvita - 50 g

Kód: 2143
€5
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
5.10.2020

Ivan čaj (vŕbovka úzkoslistá) je tradičný slovanský nápoj. Listy vŕbovky sú zbierané ručne a vďaka využitiu pôvodnej technológie sušenia a fermentácie sú v  tomto čaji zachované výnimočné  účinky liečivej vŕbovky ako aj jej charakteristická trpkastá chuť. Viac o čaji v našom článku tu. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Ivan čaj pomáha normalizovať funkciu prostaty u mužov, má vplyv aj na pohyblivosť a pružnosť kĺbov a má tiež antioxidačné účinky zabraňujúce procesu starnutia. Čaj je ideálny pre tých, ktorí uprednostňujú nápoje neobsahujúce kofeín.    

Tento čaj je fermentovaný.         

 

IVAN-ČAJ alebo čaj, ktorý má meno.

Dobré meno nadovšetko. Ak si Vás vážia pre Vaše vlastnosti, prácu, ktorá po Vás zostáva alebo preto, že prinášate zo svojho do svojho okolia čokoľvek pozitívne – máte dobré meno. Jeho vybudovanie však čosi stojí a trvá určitý čas.

Ale nielen človek má dobré meno, teda je čímsi známy, vyhľadávaný a príťažlivý. Aj čaje ( o jednom z nich sa tu dočítate) sú také. Čierne, zelené, biele, ovocné, bylinkové…

Niektoré nemusia byť chuťovo príťažlivé pre všetkých, dôležitý je účinok, a niektoré zvučia dobrým menom nielen medzi fajnšmekrami. Skrátka a dobre, voňavá šálka tohto nápoja má niečo“ do seba“.

Ivan čaj je vlastne sušený list vŕbovky úzkolistej (lat. Epilóbium angustifolium), v ktorom môžu byť primiešané kvety tejto byliny, ktorá rastie v miernom pásme severnej pologule. Koncom júla zakvitá nádhernými svetloružovými kvetmi a jej veľké skupiny sú ozdobou lesných čistín, lúk alebo riedkych lesíkov. Býva vysoká od 50 do 150 cm. Listy sú svetlozelené, kopijovité, ukončené jemnou špičkou. Toľko z múdrych herbárov.

 

Prečo sa vlastne vŕbovka volá IVAN-ČAJ?

Vysvetlení majú rôzne zdroje pripravené niekoľko, mňa zaujali tieto:

  1. Listy vŕbovky pripomínajú tak troch listy vŕby a po rusky sa vŕba povie „íva“ odtiaľ je len krok ku IVAN-ČAJ
  2. Ivan – typické ruské meno, ktoré nosili bohatieri, udatní, silní, krásni, mladí, príťažliví – teda jedným slovom mužní. Keď v minulosti skúsenosťou ľudia overili, že pitie odvaru z vŕbovky má podporný vplyv na potenciu tak sa z tejto rastlinky stal IVAN-ČAJ
  3. V jednej dedine žil Ivan – miloval lúky, lesy a rozumel rastlinám tak, ako málokto. Nosil oblečenú červenú košeľu a vždy, keď sa na zelenej lúke čosi začervenalo, ľudia hovorili: To je IVAN, ČAJ hľadá.

Načo je  neprávom pozabudnutý  IVAN-ČAJ dobrý?

Budem vychádzať zo zloženia vŕbovky:  triesloviny, sliz, celulóza, vitamín C, železo, meď, mangán, draslík, vápnik, titán, molybdén,  taníny a silice. Výsledky podrobného výskumu prinášajú širší zoznam látok, ktoré sú užitočné, ale tu uvedené  sú najpodstatnejšie, pretože vďaka nim IVAN-ČAJ:

  • pôsobí protizápalovo (vitamín C)
  • má hojace účinky na podráždenú sliznicu žalúdka a čreva (pomáha pri vredovej chorobe žalúdka a dvanástnika)
  • vďaka obsahu niektorých prvkov pomáha pri ochoreniach prostaty a aj problémoch s potenciou (nie je náhradou klasickej liečby takýchto ochorení)
  • pôsobí ako jemné sedatívum pri rozrušení, je vhodný pre ľudí nadmerne podráždených, upokojuje a zlepšuje náladu
  • migrény a bolesti hlavy
  • nedostatok železa

 

Spôsob použitia: 1 čl čajovej zmesi na 1 šálku čaju sa zaleje horúcou vodou (cca 90 st. C) a nechá sa lúhovať 10-15 minút. Potom sa scedí a je pripravený na pitie

Zloženie: ekologicky čisté fermentované a granulované listy vŕbovky úzkolistej, ekologicky čisté plody čučoriedok 30%

Obsah balenia: 50 g

Krajina pôvodu: Estónsko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: