Šungit - čistič vody - Fratti - 160 g

Kód: 2265
€2,99
Momentálne nie je skladom
Môžeme doručiť do:
4.2.2022
Položka bola vypredaná…

Šungit - minerál, ktorý je najstarším druhom uhlíka na planéte. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Liečivý kameň z Ruska

Jediným miestom, kde sa vyskytuje šungit, je severné Rusko - Karélia, kde sa dodnes nevyskytla industrializácia a príroda, fauna a flóra zostali nedotknuté. Tento minerál obsahuje fullerény, t.j. uhlíkové častice tvoriace uzavreté, duté teleso, ktoré sa vyskytuje iba v šungite. Používa sa v medicíne a kozmetike a vďaka svojim vlastnostiam je šungit veľmi silným antioxidantom. Funguje tisíckrát efektívnejšie ako vitamín C alebo E. Pre telo to znamená omladenie na úrovni buniek, vitalitu, harmóniu. Všetky tieto vlastnosti sme už dlho hľadali v nových technológiách a ošetreniach a medzitým nám ich teraz poskytla príroda.


Kameň, ktorý obnovuje mladosť

Liečivé vlastnosti šungitu sú v Rusku známe už dlhú dobu a veda objavujúca fullerény potvrdila jeho liečivé účinky. Šungit slúži ako ochrana pred stresom, tlakom v pracovnom živote a nervozitou. Chráni pred elektromagnetickým žiarením z elektrických zariadení, ktoré môžu poškodiť alebo dokonca zničiť ľudský imunitný systém.
Podľa údajov Svetovej zdravotníckej organizácie obsahuje voda 30 000 škodlivých látok a v nej sa prenáša 80% všetkých chorôb. Ročne zomrie na choroby spôsobené pitím znečistenej vody asi 25 miliónov ľudí. Šungit absorbuje nečistoty nachádzajúce sa vo vode, ako sú jedy, baktérie, plyny a baktérie. Uľahčuje tiež rozpúšťanie biologicky aktívnych prvkov vo vode, napríklad fosforu, horčíka, kremíka alebo vápnika. Dáva živú a štruktúrovanú vodu.

Šungitový kúpeľ je základným postupom vykonávaným v liečebných klinikách a kúpeľoch v Rusku. Používajú sa na liečbu a prevenciu takých ochorení, ako sú:
• alergie,
• choroby pankreasu,
• choroby krvi a lymfatického systému,
• syndróm vyhorenia,
• črevné problémy,
• depresie,
• kŕčové žily,
• gastritída,
• gynekologické choroby,
• žlčové kamene,
• choroby žlčníka,
• kožné problémy - seborea, ekzémy, psoriáza..
• močové kamene,
• strata vlasov,
• hypertónia,
• problémy s obličkami,
• choroby srdca a obehového systému,
• nadváha.

Minerálny šungit na kúpanie a aktiváciu vody pri ostatných kozmetických ošetreniach s použitím vody (umývanie, kúpeľ na nohy, masky na tvár a vlasy atď.). Šungit má vo vode nasledujúce vlastnosti: - antioxidant - baktericídny - protizápalový - protizápalový - imunostimulačný.

Šungitové kúpele zlepšujú celkový stav: zmierňujú únavu, zvyšujú účinnosť. Po umytí takou vodou sa pokožka stáva čistou, jemnou, zvyšuje sa jej elasticita. Po opláchnutí šungitovou vodou vlasy zostanú zdravšie, získajú lesk a prestanú vypadávať.

Použitie: Na kúpanie šungitového kúpeľa vo vani ho vložte do hustej látkovej tašky a vložte do kúpeľa s vodou na 10-15 minút;

Na prípravu šungitovej vody je potrebné dôkladne umyť šungitové kamienky (150 g), dať do pohára a naliať 1,5 - 2 litre vody. Šungite dobre opláchnite vodou. Použite 500 g šungitu na 10 litrov vody, 150 g na 3 litre - nechajte v nádobe 3 dni. Keď sa voda spotrebuje, časť (1/5 vody) by sa mala nechať, potom úplne doplniť a nechať 8 - 10 hodín (Môžete to urobiť aj: 300 g shungitu nalejte 5 litrov vody a 200 g vložte do prírodného vrecka a použitie na kúpanie, umiestnenie vrecka pod horúcu vodu, po naplnení vane počkajte, kým teplota nebude správna a kúpte sa. Z času na čas by sa šungit mal prepláchnuť nádobou (raz za 2 týždne).

Zloženie: minerál šungit

Krajina pôvodu: Rusko

Objem: 160 g

Trápi Vás psoriáza? Podrobne sme sa tejto téme venovali v komplexnom a odbornom článku, ktorý nám napísala PhDr. Mgr. Eva Medvecká, PhD., DiS.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
P Avatar autora | 20.9.2020
Sungit pouzivam dlhodobo a mozem len odporucat,voda ma skvelu chut.

Šungity sú zvláštne polyminerálne uhlíkové horniny, ktoré dostali svoj názov podľa miesta výskytu, karelskej dediny Šuňga na brehu Onežského jazera, kde boli prvýkrát objavené ložiská tejto horniny, podobajúcej sa na uhlie.

#ShowMore#

Nachádza sa v prehistorických vrstvách Zeme a z väčšej časti je tvorená z uhlíka, ktorý je známy ako organický prvok. Vek karelského šungitu sa totiž odhaduje na 2 miliardy rokov.

Šungit disponuje veľkým množstvom vlastností. Lieči, zachraňuje, čistí, chráni, normalizuje a obnovuje. Minerál má pozitívny vplyv na choroby kĺbov, chrbtice, ischias, osteochondrózu. Zlepšuje prívod krvi do tela, oplýva baktericídnymi vlastnosťami, pomáha v liečbe chorôb pohybového aparátu.

Spoločnosť "Fratti" predstavuje súbor kozmetiky "Shungit": krémy, šampóny a balzamy na starostlivosť o zdravie a krásu. Všetky produkty spoločnosti sú vyrobené bez škodlivých farbív a škodlivých chemických látok, vďaka čomu túto kozmetiku môžu používať aj ľudia náchylní na alergické reakcie.

50000000