Spievajúca misa

Kód: 1129
€110,20
Môžeme doručiť do:
26.6.2018
Skladom (1 ks)

Tu nájdete náš unikátny projekt. Prinášame na slovenský trh spievajúce misy najvyššej kvality, priamo z Nepálu. Pri spievajúcej mise nezáleží na tom aká je veľká, aký má priemer, koľko váži, alebo ako vyzerá. Dôležité je iba to aký má ZVUK.

Pri počúvaní zvuku zvonov nás obyčajne prenikne povznášajúci pocit. Hojdali ste sa na lane kostolného zvona vo zvonici? V tom prípade ste na vlastnej koži pocítili ten veľký zvuk v malom priestore, vyvolávajúci zimomriavky z ohromujúcej sily, ktorá zaplní priestor aj v našom vnútri. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Spievajúce misy, (zvony s úžasnou silou, ktoré sa zmestia na dlaň), sú jedným z najdokonalejších výtvorov ľudstva. Spievajúca misa symbolizuje človeka a jeho zvuky. Každá ručne vytepaná bronzová misa má svoj vlastný život, svoju náladu. Jej zvuk je odozvou na procesy v ľudskom tele. 

Tibetské spievajúce misy úzko súvisia so zdravím, krásou aj prírodou, o týchto slovách v Herbatica hovoríme stále dookola a prinášame len produkty, ktoré Vás môžu, v spojení s týmito heslami obohatiť. 

Muzikant, spisovateľ, dobrodruh a správca svojej vlastnej podstaty :) Ján Vasil cestuje dva krát ročne do Nepálu. Za posledných 25 rokov vybral z tisícok mís pre nás zopár najlepších. Ján je pre nás zárukou najvyššej kvality spievajúcich mís. Tieto misy vyrábajú Tibeťania, ktorý žijú na území Nepálu, hlavne územia: Mustang a územie, kde žijú Šerpovia. Čína zabrala Tibet a tak nemajú už v svojej domovine viac možnosti návratu k tradíciám a výrobe mís. 

Jeho krátky hudobný film nájdete tu. Aby ste si urobili predstavu, že misy importuje niekto, kto hudbu vie aj komponovať :)

Viac o Jánovi nájdete na jeho webe. 

Hrať môžeme na zvončekoch, fľašiach, či pohároch, ale liečiť telo harmonizovaním energetických centier dokáže len spievajúca misa. Názor starých majstrov vyrábajúcich misy, že pohybujúce sa atómy vydávajú zvuky sa prekvapivo zhoduje s výkladom modernej jadrovej fyziky. Mnohé filozofie považujú zvuk za zdroj všetkých viditeľných aj neviditeľných vecí. Napokon, na počiatku bolo Slovo, teda zvuk istej frekvencie. 

Vibrácie mís majú veľkú energetickú silu a dokážu uvoľniť napätie v bolestivých miestach. Zvuk mís synchronizuje mozgové vlny čím uvoľňuje napätie medzi hemisférami, obnovuje harmonické frekvencie tela a jeho orgánov. Misy produkujú vlnové vzorce, ktoré sú totožné s vlnami, aké produkuje mozog. Pomáhajú dosiahnuť stavu uvoľnenia a relaxácie. Pri hre sa misa stáva súčasťou hráča, naladí sa na jeho pocity. 

Ľudské telo je súčasťou vibrácií a vlnových dĺžok. Dobre naladený zdravý telesný orgán vibruje svojou vlastnou frekvenciou, kým frekvencia chorého orgánu je narušená. Pri hre na misu je dôležité mentálne sa otvoriť. Nezáleží na tom, či veríme v jej liečivé účinky, dôležitá je pokora. Účinok potom precíti určite každý. Misa pôsobí ako katalyzátor, spúšťač zmien, telu treba dať čas vyrovnať to, čo nebolo v súlade. Spievajúca misa môže telové harmonické frekvenciu obnoviť a prebudiť v organizme zmysel pre vlastný súlad. 

Komplet obsahuje podložku, paličku a misku. 

Priemer: 

Priemer je rôzny každý kus je originál, ručne vytepaný. cca: 17 cm

Použitie:

Mise nájdeme ťažisko na dlani, položíme ju do jej stredu. Ľahkým krúživým pohybom paličky po vonkajšom obvode krúžime dookola. Misu môžeme prikladať aj na bolestivé, zranená miesta, prstom jednej ruky ju v strede, na dne ukotviť na danom mieste a paličkou vykružovať polkruhy, tam a späť. 

O Jánovi Vasilovi, muzikoterapií a jeho aktivitách sa dočítate ne jeho stránkach:

himalaja.sk

Misu Vám starostlivo zabalíme a pošleme, tak, ako by to robil samotný Ján. 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: