Prírodná medicína

Človek je neoddeliteľnou súčasťou prírody...Každá jedna naša bunka je s ňou prepojená a závislá od jej ďalších zložiek: vody, vzduchu, stromov, rastlín a ďalších živých tvorov na zemi. Spôsob, akým k nej pristupujeme, sa odráža aj na našom zdraví. Pretože byť jej súčasťou znamená starať sa o ňu s pokorou a láskou a ochraňovať ju. Len vtedy nám dokáže poskytnúť tie najväčšie dary, aby sme ich mohli využívať pre náš prospech.

#showmore#

 

Príroda je totiž tým najcennejším zdrojom pre správne fungovanie nášho tela. S plnou dôverou sa k nej obraciame už od nepamäti. Jej cenné dary využívali rôzni liečitelia pri uzdravovaní chorých. Bylinky, plody, huby, semená a ich vyvážené kombinácie sú a vždy boli tým najlepším balzamom nielen pre naše telo, ale aj našu dušu a harmonickú myseľ.

Na základe tejto filozofie a prístupu k životu, zdraviu, prírode a k človeku ako k jednému celku, po mnohé roky vznikali rôzne liečebné smery. Medzi tie najznámejšie patria: Ajurvéda, Tradičná čínska medicína, Sibírska medicína, klasická indická medicína Siddha a mnohé iné. Hoci sa mierne líšia v spôsobe terapie a používaných prostriedkoch, majú jedno spoločné. A tým je dôraz na celistvosť a rovnováhu, prírodné prostriedky, a individuálny prístup k liečbe.
Rovnakú filozofiu vyznávame aj my v Herbatica a pri výbere produktov pre vás sa snažíme o spojenie tisícročnej múdrosti tradičných liečiteľských smerov z rôznych kútov sveta s blahodarnými účinkami bylinnej liečby a modernými technológiami. Dbáme na bezpečnosť, čistotu, pôvod surovín, pričom kladieme dôraz aj na šetrnosť a ekológiu.

Práve Sibírska medicína a jej tradičné účinné látky ako sú napríklad brezová huba čaga, sibírsky céder a altajské mumio - shilajit tvorili základ našej ponuky už od samotného vzniku Herbatica. Vďaka nim a mnohým ďalším liečivým bylinám vo forme odvarov, tinktúr, olejov, extraktov vám už roky môžeme prinášať skvelú kvalitu a poskytnúť úľavu pri rôznych akútnych či chronických zdravotných problémoch.
Či už vás trápi zhoršené trávenie, vysoký krvný tlak, infekcia, zápal, vypadávanie vlasov, bolesti hlavy alebo kĺbov, trpíte na alergie, cukrovku alebo máte kožné problémy ako akné, ekzémy, psoriázu, matka príroda vám vždy poskytne svoje liečivé poklady. Je ako verný priateľ, ktorý vás podrží v ťažkej chvíli. V každej jednej bylinke sa totiž ukrýva vlastné tajomstvo. Sú doslova zázrakom prírody a majú jedinečnú schopnosť preniknúť aj do vášho vnútra.

Našťastie aj súčasná moderná medicína si stále viac uvedomuje hodnotu tradičných liečebných metód a prírodných prostriedkov. Mnohé z nich sa stali súčasťou moderných medicínskych postupov a technológií.
Niektoré bylinky, extrakty z nich sa používajú ako doplnok k tradičným liekom, alebo sú ich hlavnou účinnou zložkou. Aj u nás ich nájdete vo forme doplnkov výživy alebo ako súčasť kozmetických prípravkov.

Dnes už vieme, že duševný stres je príčinou mnohých ochorení. Udržiavaním dobrého psychického zdravia si dokážeme zlepšiť kvalitu nášho života. Na zmiernenie stresu a relaxáciu môžete vyskúšať naše drevené masážne pomôcky a v rámci aromaterapie 100% prírodné esenciálne oleje.

V snahe spojiť tradičné poznatky z oblasti prírodnej liečby s najnovšími vedeckými metódami, sa neustále prevádzajú rôzne výskumy a klinické testy na potvrdenie ich účinnosti a bezpečnosti. To nám umožňuje, aby sme mohli naplno využívať to najlepšie z prírody bez vedľajších účinkov.

V dnešnej dobe už máme špičkové zdravotníctvo a lekárov, ktorí vedia liečiť a zachraňovať životy. No máme tiež naše úžasné telá, ktoré dokážu zázraky, keď sa o ne dobre staráme. Nezabudnite preto, že ste to práve vy, kto každý deň rozhoduje o tom, ako sa bude cítiť.

herbatica logo

„Ak skutočne milujete prírodu, nájdete krásu všade.“
 Vincent Van Gogh

 

Na záver by sme dodali k citátu už len jedno naše malé želanie:
„Skúsme ju vnímať nielen očami, ale najmä srdcom..."

3 položiek celkom
100% Tekvicový olej, za studena lisovaný, panenský - Specialist
Množstevná zľava
od €6,99 bez DPH
od €8,39

Prírodný olej lisovaný z tekvicových semien technológiou, ktorá uchováva všetky dôležité a cenné látky. Obsahuje vitamíny E, A, C, P, PP, B1, B2, a veľa minerálnych látok....

+ ďalšie
Kód: 0617
Firma Kima Čaj Čaga 50g
Množstevná zľava
Čaj Čaga - Firma Kima - 50g
Momentálne nie je skladom
€4,16 bez DPH
€4,99

Čaga - čierna brezová huba. Vysoko cenená huba, ktorá má dlhú tradíciu v sibírskom, kórejskom, čínskom, severoeurópskom a škandinávskom ľudovom liečiteľstve.

Kód: 0757
foto Norsk Tran 2
€19,66 bez DPH
€23,59

Nórsky rybí olej s citrónovou príchuťou obsahuje jedinečnú kombináciu omega- 3 mastných kyselín, vitamínu A, D a E. Zároveň je značkou pre vzácny produkt obsahujúci esenciu...

+ ďalšie
Kód: 1113/375