Menopauza

Menštruácia a menštruačný cyklus tvorí súčasť života ženy počas väčšiny jej produktívneho a plodného obdobia. Zvykne sa objaviť okolo 10. až 13. roku života a zhruba medzi 40. až 50. rokom sa postupne stráca. Často je sprevádzaná rôznymi nepríjemnými pocitmi ako sú kŕče, únava, bolesti brucha, PMS, silné alebo nepravidelné krvácanie a pod.

#ShowMore#

vizualizacia zenskych reprodukcnych organov, menopauza 1200x800
Zdroj foto: www.freepik.com


No poslednou menštruáciou to ani zďaleka nekončí... Práve naopak, v živote ženy sa začína nová etapa, ktorá je pre mnohé doslova výzvou. Hovoríme o menopauze ( = klimaktérium). Predchádza jej obdobie, ktorej názov je vo všeobecnosti menej známy a síce perimenopauza.  Perimenopauza aj menopauza predstavujú rovnako náročné obdobie, ktoré by sa dalo prirovnať k puberte. Dochádza totiž k prudkým hormonálnym výkyvom ( najmä estrogénu a progesterónu ), ktoré ovplyvňujú nielen menštruačný cyklus, ale aj náladu, trávenie, stav pleti a celkový vonkajší vzhľad.
 

Príznaky menopauzy

Medzi najčastejšie nepríjemné príznaky perimenopauzy/menopauzy patria:

zenska menopauza a navaly tepla 1200x926Zdroj foto: www.freepik.com 

Zmiernenie príznakov a prírodné lieky na menopauzu

Našťastie existuje viacero prirodzených spôsobov, ktoré môžu pomôcť zvládnuť tieto nepríjemné menopauzálne stavy a zmieriť príznaky.  Našli sme pre vás tie najúčinnejšie a prinášame vám ich v tejto kategórii nášho e-shopu spolu s podrobným popisom zloženia a účinkov.
Účinné sú rôzne prírodné nehormonálne preparáty, ktoré obsahujú bylinné extrakty či rastlinné oleje. Dostupné sú v rôznych formách – čaje, tinktúry, extrakty v kapsulách, tabletky, oleje v kapsulách a iné.

Medzi známe ženské bylinky a prírodné prípravky, ktoré pomáhajú harmonizovať hladinu hormónov, patria:


PUPALKA DVOJROČNÁ

Na našom e-shope ju nájdete vo forme oleja v kapsulách, ktoré sa ľahko prehĺtajú. Pupalku mnohí považujú za zázrak pre ženy. Pupalkový olej je bohatý na esenciálne nenasýtené mastné kyseliny, predovšetkým kyselinu linolovú a kyselinu gama-linolénovú, ktoré sú pre ženský organizmus mimoriadne dôležité. Podporujú hormonálnu rovnováhu, reguluju menštruačný cyklus a zmierňujú prejavy PMS.
Okrem toho pupalkový olej blahodárne pôsobí na pleť, vlasy a nechty, čím prispieva k celkovému zdraviu a kráse.


Pupalkový olej - Eliksír - 60 kapsúl - (1_300 mg) - Elixir - HerbaticaPupalkový olej - 60 kapsúl - (1/300 mg) - Elixir


BOSWELLIA SERRATA


Boswellia, známa aj ako indický kadidlovník, je cenená pre svoje protizápalové účinky. V našom e-shope ju nájdete vo forme kapsúl, ktoré podporujú zdravie kostí, kĺbov a svalov. Boswellia tiež pozitívne vplýva na tráviacu sústavu a črevá, čo môže byť obzvlášť užitočné pri menopauzálnych zmenách.

BYLINNÝ ČAJ MENOPAUZA

Špeciálne zostavená bylinná zmes v našom čaji Menopauza pomáha zmierňovať niektoré nepríjemné príznaky spojené s menopauzou. Tento čaj obsahuje vybraté bylinky, ktoré podporujú hormonálnu rovnováhu a poskytujú úľavu od návalov tepla a nočného potenia.

GENISTEIN

Genistein, extrakt zo sójových bôbov, je známy svojimi fytoestrogénnymi vlastnosťami. V našom e-shope ho ponúkame vo forme kapsúl, ktoré môžu pomôcť pri regulácii hormonálnych hladín a podporiť zdravie kostí, čo je dôležité najmä pri prevencii osteoporózy počas menopauzy.

GOTU KOLA EXTRAKT


Gotu kola, známa ako “bylina pamäte”, je v našej ponuke vo forme tabliet. Táto rastlina je oceňovaná pre svoje pozitívne účinky na zlepšenie cirkulácie krvi a podporu mentálnej jasnosti. Gotu kola môže byť prospešná pre ženy, ktoré počas menopauzy zaznamenávajú problémy s koncentráciou a pamäťou.

INDOL BROCCOLI


Indol-3-karbinol (I3C) sa nachádza v brokolici a ďalších druhoch zeleniny. Má potenciálne protirakovinové a antioxidačné účinky. Výskumy naznačujú, že I3C môže ovplyvňovať metabolizmus estrogénu a iných hormónov, čo by mohlo pomôcť pri prevencii určitých typov rakoviny.

MUČENKA A CHMEĽ

Chmeľ aj mučenka známe svojimi upokojujúcimi účinkami a často sa odporúčajú na podporu spánku. Obsahujú látky, ktoré môžu pomôcť zmierniť účinky menopauzy, znižovať krvný tlak a podporovať zdravie srdca a zdravé trávenie.

Tieto prírodné produkty sú len malou ukážkou toho, čo náš e-shop ponúka, aby ste si mohli užívať túto prechodnú životnú etapu s väčším pohodlím a s čo najmenšími obavami. Pre viac informácií navštívte našu stránku a objavte ďalšie skvelé produkty, ktoré vám môžu pomôcť žiť zdravšie a cítiť sa lepšie.


Ďalšie faktory ovplyvňujúce menopauzu

Užívanie doplnkov stravy je pred a počas menopauzy skutočne prínosné, no netreba zabúdať aj na ďalšie faktory, od ktorých závisí to, ako toto obdobie každá žena prežije. A veľmi záleží na nich dokonca ešte aj roky predtým, než menopauza vôbec nastane.
Faktory, od ktorých závisí priebeh menopauzy a každá žena ich môže sama ovplyvniť, zahŕňajú:

  • zdravá a vyvážená strava ( dbajte najmä na dostatok vitamínov skupiny B, vitamínu D, magnézia, selénu, omega 3 mastných kyselín )
  • dostatok pohybu
  • dostatočný odpočinok a spánok
  • psychická pohoda
  • zdravotná starostlivosť a pravidelné preventívne prehliadky u gynekológa


Menopauza je cestou, ktorou každá žena prejde, a hoci môže byť niekedy náročná, je to prirodzená súčasť života. Chápeme, že každá žena prežíva menopauzu inak, s rôznymi výzvami a pocitmi.
Verte, že sa vám uľaví, ak toto obdobie prijmete s odvahou a otvorenosťou. Skúste ho brať ho ako obdobie plné nových príležitostí – čas na sebareflexiu, objavovanie nových koníčkov a posilnenie vzťahov s vašimi blízkymi.

Držíme vám palce a želáme vám, aby ste každý deň prežívali s pocitom pokoja a spokojnosti.

26 položiek celkom
Bioaktívny kolagén s peptidmi a vitamínmi pre krásu, nechty, vlasy a pokožku - Herbatica
Množstevná zľava
€27,08 bez DPH
€32,49

Jedinečná kombinácia bioaktívnych kolagénových peptidov, aminokyselín a účinných látok ako vitamín C, kyselina hyalurónová či zinok, pomáhajú zlepšiť kvalitu vlasov, nechtov a...

+ ďalšie
Kód: 4368
Bylinný čaj Menopauza / klimaktérium- 50g - Herbatica
Množstevná zľava
€4,33 bez DPH
€5,19

Špeciálne zostavená bylinná čajová zmes určená pre ženy, ktoré prechádzajú obdobím menopauzy/klimaktéria. Vybraté bylinky pomáhajú zmierňovať niektoré nepríjemné príznaky...

Kód: 4057
Čaj na ženské problémy (menštruácia, hormóny) - 50 g - Herbatica
Množstevná zľava
€3,58 bez DPH
€4,29

Zmes bylín prispieva k menštruačnému a predmenštruačnému komfortu, hormonálnej rovnováhe. Je podporným prostriedkom pri podpore plodnosti.

Kód: 2136
Čaj Šalvia - Firma Kima
Množstevná zľava
€2,74 bez DPH
€3,29

Prispieva k prirodzenej obranyschopnosti organizmu, tradične sa používa na podporu pohody počas menštruácie a menopauzy, pomáha zmierňovať potenie, podporuje...

+ ďalšie
Kód: 0762
EGCG - extrakt zo zeleného čaju - 100 kapsúl - Epigemic®
Novinka
€17,96 bez DPH
€21,55

Koncentrovaný extrakt zo zeleného čaju s vysokým obsahom účinnej látky epigalokatechín-3-galátu. Účinkuje ako silný antioxidant, ktorý prispieva k vyššej mentálnej výkonnosti,...

Kód: 4483
Genistein - 30 kapsúl - Epigemic®
€14,14 bez DPH
€16,97

Extrakt zo sójových bôbov s vysokým obsahom genisteínu a ďalších prospešných látok na organizmus - obzvlášť vhodný ako doplnok stravy pre ženy prechádzajúce hormonálnymi zmenami...

Kód: 4485
Gotu Kola extrakt - 80 tabliet - Elit Pharm
Množstevná zľava
€8,25 bez DPH
€9,90

Prírodný extrakt z rastliny gotu-kola, známej ako "bylina pamäte", podporuje zdravie tela aj mysle. Má výnimočné vlastnosti, je známa svojimi pozitívnymi účinkami na zlepšenie...

Kód: 4343
Chmeľ - 30 kapsúl - Epigemic®
€10,32 bez DPH
€12,38

Chmeľ otáčavý patrí medzi tradičné prírodné prostriedky na podporu spánku. Pomôže vám k lepšiemu upokojeniu a prispeje k navodeniu kvalitného, čo najmenej prerušovaného spánku.

Kód: 4490
6e0282a14fdcc6c641ca3887962a6f49
Množstevná zľava
€3,49–24 %
od €2,18 bez DPH
od €2,62

Chmeľ obyčajný (Humulus lupulus) sa používa ako sedatívum proti stresu a nespavosti, ako aj na posilnenie imunitného systému. Táto rastlina hrá osobitnú úlohu v boji proti...

+ ďalšie
Kód: 1831/POS
Indol Broccoli - 60 kapsúl - Epigemic®
€24,08 bez DPH
€28,89

Doprajte svojmu telu každý deň unikátne látky, ktoré obsahuje brokolica ( semená a výhonky) - glukorafanín a sulforafán. Vďaka ich pozitívnym účinkom na ľudský organizmus a...

Kód: 4492
Kozinec Astragalus - 60 kapsúl - Epigemic®
€14,90 bez DPH
€17,88

Objavte svoju stratenú vitalitu pomocou kozinca blanitého – silného adaptogénu s priaznivým vplyvom na srdce a cievy, imunitu, obličky aj hladinu cukru v krvi.

Kód: 4494
Mučenka - 60 kapsúl - Epigemic®
€11,85 bez DPH
€14,22

Už žiadne nervy a problémy so spánkom! Využite mimoriadne upokojujúce účinky mučenky, zbavte sa stresu i problémov so zaspávaním a zlepšite kvalitu svojho spánku.

Kód: 4499
Epigemic® Nattokináza 60 kapsúl - Herbatica
€18,73 bez DPH
€22,47

Soznajte silu nattokinázy – unikátneho enzýmu, ktorý vzniká pri fermentácii sójových bôbov pomocou baktérie Bacillus subtilis natto.

Kód: 4500
Epigemic® OPC 60 kapsúl - Herbatica
€17,96 bez DPH
€21,55

Extrakt zo semien červeného hrozna je vhodný pre každého, kto chce mať pod kontrolou svoju hmotnosť a chce podporiť imunitu.

Kód: 4503
MG 2203
Množstevná zľava
€12,08 bez DPH
€14,49

Pupalkový olej je bohatým zdrojom esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, predovšetkým kyseliny linolovej a kyseliny gama-linolénovej, ktoré sú dôležité pre výstavbu...

Kód: 2283
Resveratrol - 60 kapsúl - Epigemic®
€18,73 bez DPH
€22,47

Resveratrol je vysoko kvalitný extrakt z hroznových šupiek pre normálnu činnosť kardiovaskulárneho systému.

Kód: 4506
Epigemic® Selén BioActive 60 kapsúl - Herbatica
€7,45 bez DPH
€8,94

Podporte svoju štítnu žľazu, imunitu a ochranu pred voľnými radikálmi. Prémiový selén je organicky viazaný v sušených pivovarských kvasniciach, čo predstavuje mimoriadne...

Kód: 4509
Epigemic® Šišiak bajkalský koreň 120 kapsúl - Herbatica
€14,90 bez DPH
€17,88

Extrakt z koreňa šišiaka bajkalského sa používa predovšetkým na udržanie normálneho stavu kĺbov. Obsahuje vysoký podiel účinných látok ako baikalín, baikaleín a wogonín, v...

Kód: 4513
Trippel OMEGA 3 Kvinne Kakao - Biopharma - 120 kapsúl
Novinka Množstevná zľava
€20,99 bez DPH
€25,19

Praktické kapsuly Trippel 3 omega s príchuťou vanilky a kokosu sú vhodné najmä pre ženy, aj počas tehotenstva.  Kapsuly obsahujú rybí olej, pupalkový olej, kakaový extrakt a...

Kód: 4577
Ženšenový extrakt 500mg ( Panax ginseng ) 90 kapsúl HealthNA
Novinka Množstevná zľava
€16,58 bez DPH
€19,90

Objavte silu legendárneho ženšenu! Vysoko koncentrovaný extrakt v kapsuliach (500mg) podporuje imunitu, dodáva energiu a vitalitu, posilňuje sexuálne funkcie a udržiava...

Kód: 4583
Boswellia Serrata - 90 kapsúl - Epigemic®
Boswellia Serrata - 90 kapsúl - Epigemic®
Externý sklad. Na sklade od 3 do 4 prac. dní
€11,85 bez DPH
€14,22

Výživový doplnok zo stromu Boswellia serrata má pozitívny vplyv na kosti, kĺby, svaly, tráviacu sústavu, črevá, mozog a reprodukciu.

Kód: 4478
Borovajaaaa
Množstevná zľava
€4,99 bez DPH
€5,99

Čaj z Hruštice jednostrannej sa používa hlavne na ženské problémy.

Kód: 3074
CI KLIM® BIO doplnok výživy (menopauza v rovnováhe) 60 tabliet Evalar
Novinka Množstevná zľava
€10,41 bez DPH
€12,49

Tento prírodný nehormonálny doplnok stravy je vhodný pre ženy po 40.veku roku života, najmä počas obdobia pred alebo počas menopauzy. Pomáha zmierňovať nepríjemné menopauzálne...

Kód: 4601
materska kasicka epigemic 60 kapsul
Materská kašička BIO - 60 kapsúl - Epigemic®
Externý sklad. Na sklade od 3 do 4 prac. dní
€14,14 bez DPH
€16,97

Doprajte si výživu kráľovien! Unikátny koktail živín určený pre výživu včelích kráľovien má množstvo pozitívnych účinkov aj na ľudský organizmus.

Kód: 4539
Šišiak bajkalský extrakt - 80 tabliet - Elit Pharm
Množstevná zľava
€8,25 bez DPH
€9,90

Šišiak bajkalský je vzácna rastlina, ktorá pochádza z oblasti Bajkalu, ďalekého Východu a severnej Číny. Táto bylina je známa svojím upokojujúcim účinkom, podporuje psychickú...

Kód: 4344
Zinok BioActive  BIO - 90 kapsúl - Epigemic®
Zinok BioActive BIO - 90 kapsúl - Epigemic®
Externý sklad. Na sklade od 3 do 4 prac. dní
€9,18 bez DPH
€11,01

Podporte svoju imunitu, plodnosť a metabolizmus. Prémiový zinok v skvele vstrebateľnej forme bisglycinátu, ktorú vaše telo dokáže skutočne využiť.

Kód: 4516