Sladké drievko

Sladké drievko (lat. názov "Glycyrrhiza glabra" ) je mimoriadne cenná divoko rastúca bylina, ktorá pôvodne pochádza z Indie a Austrálie. Dnes sa však prirodzene vyskytuje aj v niektorých častiach Európy a Ázie. Je to strom, ktorý obľubuje tropické podnebie a jeho listy a koreň sa oddávna používajú v tradičnej medicíne na liečbu rôznych chorôb.
Sladké drievko má typickú sladkastú chuť.

#showmore#


Výnimočným ho robia najmä cenné látky, ktoré obsahuje. Tie okrem iného zahŕňajú flavonoidy, kumaríny, polysacharidy, éterické oleje a triterpénové saponíny. Spolu pozitívne vplývajú na ľudské zdravie.
Medzi hlavné pozitívne účinky sladého drievka patrí schopnosť ovplyvňovať hladinu cukru v krvi a podporovať produkciu inzulínu.
Vďaka týmto vlastnostiam je sladké drievko veľmi užitočné pre ľudí trpiacich cukrovkou. Výskumy tiež ukazujú, že sladké drievko môže pomôcť pri redukcii hmotnosti a zároveň môže mať pozitívny vplyv na imunitu.

Sladké drievko sa dá konzumovať rôznymi spôsobmi a nájdete ho v rôznych formách. Stalo sa obľúbeným sladidlom a často býva súčasťou výroby potravín ako prídavná látka a to najmä v cukrárskych výrobkoch. Nájdete ho v rôznych bylinných čajoch, sirupoch, sušienkach, cukríkoch ale aj výživových doplnkoch. U nás je známa cukrovinka s názvom „pelendrek“.
Sladké drievko má využitie aj v kozmetike a to najmä vďaka jeho hydratačným a spevňujúcim účinkom na pokožku.

Hlavné účinky a výhody sladkého drievka:

  • pomoc pri chudnutí
  • znižovanie hladiny cukru v krvi
  • podpora tvorby inzulínu
  • podpora imunity
  • prevencia vzniku rakoviny
  • má protizápalové a protivredové účinky
  • pomoc pri ochorenia horných dýchacích ciest – odhlieňuje, regeneruje sliznice
  • prispieva k podpore činnosti čriev


V našom e-shope nájdete širokú ponuku produktov obsahujúcich sladké drievko. Vyberte si produkt, ktorý vám najviac vyhovuje.

6 položiek celkom
čaj na dýchacie cesty
Množstevná zľava
€2,74 bez DPH
€3,29

Unikátne zloženie čaju vhodné pri ochorení dýchacích ciest, proti kašľu, pri nachladnutí. 

Kód: 1026
51B5BC0MuLL. SX425
Množstevná zľava
€4,49 bez DPH
€5,39

Sladké drievko je divo rastúca bylina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v niektorých častiach Ázie. Koreň obsahuje množstvo biologicky účinných látok – glycyrizín (je 50–krát...

Kód: 1829
Čaj zo sladkého drievka - Firma Kima - 50g
Množstevná zľava
€3,24 bez DPH
€3,89

Sladké drievko je divo rastúca bylina, ktorá sa prirodzene vyskytuje v niektorých častiach Ázie. Koreň obsahuje množstvo biologicky účinných látok – glycyrizín (je 50–krát...

Kód: 0761
Bylinný sirup Bronchosyp - Vitamir - 100 ml
Množstevná zľava
€5,83 bez DPH
€6,99

Bylinný sirup pomáha pri zápalových ochoreniach dýchacích ciest.

Kód: 3764
Extrakt zo sladkého drievka - Vitamir  - 30 tbl
Množstevná zľava
€7,49 bez DPH
€8,99

Výživový doplnok pomáha bojovať proti zápalom v tele a vírusom, pomáha tiež zvyšovať sekrečnú funkciu slizníc dýchacích ciest, skvapalňovať a odstraňovať husté viskózne sekréty.

Kód: 3761
sirup so sladkym drievkom 100ml na kasel
Množstevná zľava
€6,58 bez DPH
€7,89

Sirup s extraktom zo sladkého drievka je účinným prírodným pomocníkom pri infekciách a zápaloch dýchacích ciest, pomáha pri vykašliavaní a odhlienení. Ponúka tiež pomoc pri...

Kód: 4233