Trávenie, žalúdok, pečeň a mikroflóra čriev

Trávenie je fascinujúcim procesom prebiehajúcim v ľudskom organizme, počas ktorého dochádza k desiatkam rôznych biochemických reakcií. Ich hlavnou úlohou je, rozložiť prijatú potravu na ďalšie zložky, ktoré sú ľahšie vstrebateľné a získať z nej potrebné živiny.

#showmore#


Za bežných okolností si trávenie ani neuvedomujeme a správne a zdravé trávenie by nemalo bolieť. Nemali by byť prítomné ani žiadne zvláštne zvuky, škvŕkanie, vŕzganie, bublanie a pod. Žiaľ v dnešnej hektickej dobe s nezdravým stravovaním, nedostatkom spánku a pohybu a taktiež pod vplyvom zvýšenej psychickej záťaže čoraz častejšie dochádza k „rozladeniu“ tráviaceho systému. Následkom toho vznikajú rôzne funkčné poruchy trávenia, ktoré súvisia s ďalšími akútnymi alebo chronickými ochoreniami. Ich najčastejšími prejavmi sú napríklad: ekzémy, akné, migrény, nafukovanie, alergie, hnačky, zápcha, únava, pálenie záhy, kŕče a pod. Toto všetko sú varovné signály, ktorým nám telo dáva najavo, aby sme mu začali venovať viac pozornosti.

Ako si zabezpečiť zdravé trávenie?

Čítajte ďalej a zistíte, ako sa môžete vyhnúť tráviacim problémom a zároveň sa dozviete viac o:

 • anatómii a funkciách orgánov tráviacej sústavy
 • vplyve potravy a jej zloženia na trávenie
 • najčastejších ochoreniach tráviacej sústavy a možných riešeniach
 • zdravom mikrobióme a jeho vplyve na imunitu


Anatómia tráviacej sústavy a dôležité orgány.

travenie anatomia

Anatómia tráviacej sústavy zahŕňa zložité svalové štruktúry, ktoré umožňujú pohyb potravy od úst až po konečník. Samotné trávenie začína už v ústach, kde za pomoci slín, ktoré nielenže uľahčujú prehĺtanie jedla, ale tiež obsahujú enzýmy, dochádza k tráveniu sacharidov.  Ďalej sa potrava posúva pažerákom do žalúdka, kde sa vďaka kyslému prostrediu účinne rozkladajú bielkoviny. Zo žalúdka pokračuje natrávené jedlo do tenkého čreva, kde sa zdržiava najdlhšie. Tu totiž prebieha konečné trávenie všetkých živín. Tenké črevo je dlhé približne 3-5 metrov, je bohato zásobené cievami a je hlavným miestom resorpcie vitamínov, minerálnych látok, aminokyselín, mastných kyselín a cukrov do krvného obehu.
Nestrávené zvyšky putujú ďalej do hrubého čreva, odkiaľ sa pomocou vlákniny vylúčia z tela von formou stolice. Na obsah čriev výrazne pôsobí činnosť baktérií, ktoré sa v ňom nachádzajú, spolu tvoria tzv. mikrobióm. Ich množstvo a vzájomná harmónia medzi sliznicou, ochranným hlienom a bielymi krvinkami je pre zdravé trávenie kľúčová.

Je dôležité poznamenať, že tráviaca sústava nie je izolovaný systém, ale veľmi úzko súvisí s ostatnými orgánmi a systémami v tele. Na trávení sa významne podieľajú aj žľazy ako je pečeň, spolu so žlčníkom a taktiež pankreas.

Pečeň zastáva celý rad životne dôležitých funkcií: pomáha pri metabolizovaní a skladovaní živín, pri tvorbe proteínov a hormónov, ovplyvňuje zrážanlivosť krvi a zároveň odstraňuje z tela toxíny a odpadové látky.
Žlčník je zásobárňou žlče, ktorá je nevyhnutná na trávenie tukov v tenkom čreve. Bohužiaľ, pečeň a žlčník sú aj veľmi citlivé na toxické látky ako napríklad alkohol, lieky a pod. Ak sú dlhodobo vystavené týmto látkam, dochádza k ich oslabeniu a narušeniu ich funkcie, čo môže viesť k ochoreniam, ako je napríklad cirhóza alebo rakovina pečene. Pečeni škodí rovnako aj príliš veľa tuku a cukru. 

 

Aký vplyv má na trávenie zloženie nášho jedálnička?

Ako vieme, aj zloženie potravy hrá kľúčovú úlohu v procese trávenia a vstrebávania živín. Výživová hodnota potravy a teda samotný výber potravín, ktoré konzumujeme, majú vplyv na to, ako rýchlo sa potrava trávi a absorbuje do krvného obehu.
Je preto potrebné potraviny vyberať nielen podľa chuti a lákavej vône či obalu.
Zloženie nášho jedálnička a celkový spôsob stravovania má výrazný efekt na zdravie a ovplyvňuje toho viac, ako si myslíte.

Na čo by sme v našom stravovaní mali najviac dbať?

V prvom rade by sme sa mali najviac vyhýbať potravinám, ktoré prešli dlhým procesom úpravy – konzervované, sterilizované, pasterizované a iné priemyselne spracovávané potraviny. Pohromou sú aj mastné, ťažké a vyprážané jedlá, polotovary a tzv. fast food jedlá. Rovnako aj slané a sladké maškrty plné prázdnych kalórií, ktorých sa telo veľmi ťažko zbavuje.
Následkom takéhoto nezdravého stravovania chudobného na živiny a vlákninu, býva vznik nadváhy, cukrovky,  môže sa objaviť vysoký krvný tlak, srdcovo-cievne ochorenia, alergie, akné, ekzémy a ďalšie ťažkosti s trávením - hemoroidy, hnačka, zápcha, nafukovanie a pod. 

V našom jedálničku by mali mať bohaté zastúpenie základné potraviny, ideálne lokálne a sezónne, čo najmenej procesované s prevahou zeleniny, ovocia, kvalitných bielkovín a zdravých tukov ( ryby, mäso, orechy, semená). Vhodné sú aj fermentované potraviny.
Dôležité je tiež dodržiavať pitný a spánkový režim. A dbať by sme mali aj na dostatočný prísun vlákniny, ktorá podporuje zdravé vylučovanie a pôsobí ako prevencia pred vznikom hemoroidov.

Ideálnym spôsobom ako odľahčiť trávenie a podporiť prirodzené očistné procesy v tele je dopriať si aspoň raz ročne detoxikačnú kúru. Jednou z najúčinnejších a šetrných foriem je prírodná očista pomocou byliniek. Známou a obľúbenou bylinou s detoxikačným účinkom je pestrec. Neváhajte v prípade potreby siahnuť po prípravkoch na bylinnej báze, ktoré ho obsahujú. Podobné priaznivé účinky na trávenie má aj čaga, masticha, sladké drievko, mäta, čakanka, moringa, rakytník, jablčný ocot a pod.

Tipy na zlepšenie trávenia v skratke: 

 • zvýšte prísun vlákniny a čerstvého ovocia a zeleniny
 • vylúčte alkohol, rafinovaný cukor, sladkosti a spracované potraviny
 • odbúravajte stres
 • pravidelne cvičte
 • dbajte na pitný režim
 • doprajte si oddych a kvalitný spánok
 • jedzte max. 3-4x denne
 • nejedzte pomedzi hlavné jedlá

 

Vplyv trávenia na imunitu – zdravý mikrobióm čriev.

Dlhodobá konzumácia potravín s nevhodným pomerom živín či nedostatkom vitamínov a minerálov ovplyvňuje aj celkovú vitalitu a psychické zdravie. No zároveň oslabuje aj imunitu a fyzickú kondíciu. Rovnako to platí aj o častom užívaní niektorých liekov, vrátane antibiotík.
Tráviaca sústava a imunitný systém sú veľmi úzko prepojené. V našich črevách sa totiž nachádza spoločenstvo rôznych druhov baktérií, ktoré spolu tvoria mikrobióm. Pokiaľ sa nachádzajú v primeranom množstve, zvyčajne je všetko v poriadku. Problém nastáva, keď dôjde k disharmónii v zložení črevného obsahu a tým k narušeniu sliznice a „presakovaniu“ baktérií do krvného obehu. Imunitný systém to vyhodnotí ako hrozbu a naštartuje obranné reakcie.

Vyššie sme zmienili rôzne nepríjemné prejavy, ktoré môžu naznačovať poruchy tráviaceho traktu. Tie môžu vyústiť až do chronického štádia a v prípade dlhotrvajúcich a neliečených zápalov vznikajú autoimunitné ochorenia ako napríklad Crohnova choroba, Ulcerózna kolitída, autoimunitná hepatitída, histamínová intolerancia, SIBO, syndróm dráždivého čreva a pod.
Ich liečba je náročná a doživotná, no mnohé z nich sa dajú zvládnuť dodržiavaním diétnych opatrení, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou liečby. Úspešnosť liečby môžete zvýšiť prísunom vitamínu D, ktorý má protizápalové účinky. Mikrobióm podporíte pomocou živých mikroorganizmov formou výživových doplnkov, ktoré zároveň ochraňujú sliznicu – účinné sú probiotiká. Na podporu tvorby enzýmov a lepšie vstrebávanie živín odporúčame siahnuť po Komplexe tráviacich enzýmov - pomáhajú udržiavať zdravú mikroflóru v črevách. 

Vzhľadom na vyššie uvedené poznatky nemožno pochybovať o tom, že tráviaca sústava zohráva kľúčovú úlohu v udržiavaní energie a celkovej rovnováhy v našom tele. Bez nej by sme nemohli získať živiny, ktoré náš organizmus potrebuje na to, aby sme sa cítili zdravo a boli plní energie.
Nepodceňujte preto jej dôležitosť a venujte jej dostatočnú pozornosť.
Popritom však majte na mysli, že nejde len o to, čo jete a ako sa hýbete, ale aký máte celkový prístup k vášmu telu a mysli ako k celku. Pretože keď sa cítite dobre zvnútra, prejaví sa to aj navonok a to vo všetkých úrovniach vášho života.


Ako povedal Hippocrates:
“Nech tvoja potrava je tvojím liekom a tvoj liek tvojou potravou.”

 

Zdroj foto: www.freepik.com

97 položiek celkom
100 % prírodný čaj na pečeň - Firma Kima
Množstevná zľava
od €3,24 bez DPH
od €3,89

V ľudovej medicíne je pečeňová zmes liečivých bylín určená na uzdravenie pečene, obnovenie jej funkcií a celkového upevnenia zdravia.

Kód: 1040
e970217e6241960cdfb1ba38687ac78c
Množstevná zľava
od €3,33 bez DPH
od €3,99

Horčičový extra panenský olej obsahuje vysoké množstvo antioxidantov, omega - 3 a omega - 6 mastných kyselín. Zlepšuje trávenie, dodáva telu energiu. Posilňuje ochranné funkcie...

+ ďalšie
Kód: 3309
100% ľanový olej, za studena lisovaný, panenský - Specialist
Množstevná zľava
od €3,58 bez DPH
od €4,29

Tento olej je jedným z najcennejších za studena lisovaných olejov. 

+ ďalšie
Kód: 0823
100% olej z pestreca mariánskeho, za studena lisovaný, panenský - Specialist
Množstevná zľava
od €4,99 bez DPH
od €5,99

Za studena lisovaný olej zo semien pestreca mariánskeho za použitia technológie, pri ktorej sa zachovávajú všetky cenné látky. 

+ ďalšie
Kód: 0619
84e90f146d00aedab820c836585e78ef
Množstevná zľava
od €7,42 bez DPH
od €8,90

Olej zo senovky gréckej znižuje hladinu cholesterolu v krvi a má antioxidačné, regeneračné, imunodulačné účinky na náš organizmus.

+ ďalšie
Kód: 3311
efb51e38ae139ff85da8faf0abc4e1d3
Množstevná zľava
od €2,42 bez DPH
od €2,90

Čaj z ľubovníka bodkovaného nám prináša pocity radosti, pretože zmierňuje stavy úzkosti, rieši problém nespavosti a blahodárne pôsobií proti nervozite a stresu.

+ ďalšie
Kód: 3298
990a81e0fe864d1141521d7d93c8e908
Množstevná zľava
od €7,16 bez DPH
od €8,59

Múmio má antioxidačné vlastnosti, podporuje správne fungovanie imunitného systému. Horský balzam s múmiom - voňavý živicový prírodný produkt získaný v pohorí Altaj. Odporúča sa...

+ ďalšie
Kód: 3307
Artičoka - 60 kapsúl - Epigemic®
€9,18 bez DPH
€11,01

Podporte svoje srdce, pečeň a trávenie. Extrakt z listov artičoky najvyššej kvality obsahuje prospešné polyfenoly, organické kyseliny a ďalšie unikátne látky, ktoré pozitívne...

Kód: 4475
Befungin extrakt z čagy - 140ml - HealthNA
Množstevná zľava
€12,08 bez DPH
€14,49

Čaga je drevokazná huba s vysokým podielom antioxidantov a mnohých cenných látok. Je cenná pre svoje očisťujúce vlastnosti. Čistí krv, pečeň a regeneruje orgány a žľazy.

Kód: 4207
čaga befungin forte 90ml konentrat
Množstevná zľava
€13,08 bez DPH
€15,69

Extrakt z čagy Befungin forte podporuje správne fungovanie nervového systému, prispieva k látkovej premene. Je bohatým zdrojom biologicky aktívnych zložiek, organických kyselín,...

Kód: 4206
Bergénia 100% altajské listy 50g Firma Kima
Novinka Množstevná zľava
€4,16 bez DPH
€4,99

Bergénia patrí medzi rastliny, ktoré majú viacúčelové využitie v oblasti zdravia. Obsahuje vitamíny a minerálne látky, ktoré majú blahodarné účinky pri ochoreniach dýchacích...

Kód: 4606
ocot sq
€4,99 bez DPH
€5,99

Bio jablčný ocot (6%) nefiltrovaný, nepasterizovaný – vyrobený z domácej produkcie kvalitného jablčného muštu zo slovenských jabĺk dopestovaných bez použitia pesticídov a iných...

Kód: 3216
Bromelain - 60 kapsúl - Epigemic®
€13,38 bez DPH
€16,05

Podporte svoje trávenie a získajte zo stravy maximum! Bromelain obsahuje zmes proteolytických enzýmov z ananásu, ktoré majú balhodarný vplyv na funkciu tráviacej sústavy.

Kód: 4479
Butyrát - 30 kapsúl - Epigemic®
€12,99 bez DPH
€15,59

Butyrát je mastná kyselina, vyskytujúca sa v tele ako produkt niektorých črevných baktérií. V ľudskom organizme má množstvo dôležitých funkcií a ovplyvňuje činnosť pečene,...

Kód: 4480
Bylinný čaj - Žalúdok a črevá - 50g
Množstevná zľava
€4,16 bez DPH
€4,99

Kód: 4051
Bylinný čaj "Cholebijec" - 50g - Bylinářství U Chytré horákyně
Množstevná zľava
€4,08 bez DPH
€4,90

Unikátna zmes byliniek, ktoré sú známe svojimi pozitívnymi účinkami na hladinu cholesterolu, zdravie srdca a obehovej sústavy. Obsiahnuté účinné látky podporujú činnosť pečene a...

Kód: 4066
Bylinný čaj "Imunita" - 50g - Bylinářství U Chytré horákyně
Množstevná zľava
€3,58 bez DPH
€4,29

Zmes bylín podporuje prirodzenú obranyschopnosť a odolnosť organizmu, normálnu funkciu dýchacieho systému a normálny stav trávenia a pokožky.

Kód: 2131
Bylinný čaj "Pečeňový" - 50g - Bylinářství U Chytré horákyně
Množstevná zľava
€4,92 bez DPH
€5,90

Zmes bylín podporuje prečistenie a činnosť pečene, čriev, prispieva k normálnemu tráveniu a fungovaniu žlčníka.

Kód: 2133
Bylinný čaj Kĺby a chrbtica - 50g - Bylinářství U Chytré horákyně
Množstevná zľava
€4,08 bez DPH
€4,90

Bylinný čaj prispieva k normálnej činnosti obehovej sústavy, podporuje zdravie kĺbov a svalov, čistí a regeneruje pečeň a pomáha harmonizovať jej činnosť. Zmes obsahuje bylinky,...

Kód: 4058
Bylinný čaj Krvočistiaci - 50g - Bylinářství U Chytré horákyně
Množstevná zľava
€4,33 bez DPH
€5,19

Bylinná čajová zmes pozostáva z kombinácie špeciálne vybraných byliniek, ktoré prispievajú k celkovému prečisteniu organizmu. Má detoxikačné účinky a podporuje optimálnu činnosť...

Kód: 4059
Bylinný čaj lymfatický - 50g - Bylinářství U Chytré horákyně
Množstevná zľava
€4,08 bez DPH
€4,89

Zmes bylín podporuje normálnu funkciu močových ciest, detoxikáciu, osvieženie tela, vylučovanie vody z organizmu a normálnu činnosť obehovej sústavy.

Kód: 2135
Bylinný čaj Nadúvanie - 50g - Herbatica
Množstevná zľava
€4,33 bez DPH
€5,19

Tento bylinný čaj pozostáva zo špeciálne namiešanej zmesi byliniek, ktoré podporujú trávenie a zmierňujú nepríjemné príznaky ako nafukovanie a plynatosť. Má príjemnú sladkastú...

Kód: 4065
Bylinný čaj očistný - 50g - Herbatica
Množstevná zľava
€4,08 bez DPH
€4,90

Bylinná čajová zmes podporujúca očistu organizmus. Podporuje vylučovanie toxínov a odpadových látok z tela a jeho prirodzenú obranyschopnosť. Starostlivo vyberané bylinky...

Kód: 4060
Coleus forskohlii pre optimálnu hmotnosť- 60 kapsúl - Epigemic®
€13,38 bez DPH
€16,05

Coleus forskohlii podporuje normálny metabolizmus tukov. Je vhodný pre všetkých, ktorí chcú mať svoju hmotnosť pod kontrolou.

Kód: 4482
Čaga čaj 100% prírodný na podporu trávenia a imunitu - 50g - HealthNA
Novinka Množstevná zľava
€4,16 bez DPH
€4,99

Objavte tajomstvo vitality starých civilizácií s čagou sibírskou. Tento 100% prírodný čaj pochádza z najčistejších oblastí Sibíri. Posilní imunitu, dodá energiu a podporí vaše...

Kód: 4653
Čaga extrakt na prípravu perorálneho roztoku, 100 ml
Množstevná zľava
€12,49 bez DPH
€14,99

Čaga je vysoko cenená huba ktorá sa používa pre svoje očisťujúce vlastnosti. Čistí krv, pečeň a regeneruje orgány a žľazy. Taktiež patrí medzi vysoko účinné antioxidanty.

Kód: 4028
Čaga sibírska 60 vegánskych kapsúl, Herbatica
Množstevná zľava
€8,33 bez DPH
€9,99

Čaga sibírska, známa tiež pod názvom ryšavec šikmý, chaga, čierna huba, patrí medzi medicinálne huby, ktoré majú silné, zdraviu prospešné účinky. Má najväčší podiel...

Kód: 4305
Čaga sibírska sušené kúsky (4 5 cm) 200g Herbatica3
€13,25 bez DPH
€15,90

Čaga sibírska patrí medzi najstaršie liečivé huby. Sú známe jej pozitívne účinky predovšetkým v oblasti trávenia a vylučovacej sústavy. Zlepšuje činnosť pečene, pomáha čistiť...

Kód: 4286
Čaj "Ranné osvieženie" - 50g - Herbatica
Množstevná zľava
€3,58 bez DPH
€4,29

Zmes bylín podporuje normálny trávenie, pozitívnu náladu a prirodzenú obranyschopnosť. Prispieva k osvieženiu tela.

Kód: 2128
Čaj z brezových púčikov 50g Aveo 1000x1000
Novinka Množstevná zľava
€7,49 bez DPH
€8,99

Čaj z brezových púčikov podporuje zdravie močových ciest, zlepšuje metabolizmus a poskytuje úľavu pri reumatických ťažkostiach.

Kód: 4596
caj dubova kora na hemoroidy 50g firma kima
Množstevná zľava
€2,49 bez DPH
€2,99

Dubová kôra je tradične používaná pri liečbe hemoroidov vo forme sedacích kúpeľov, pomáha zmierňovať zápal a znižuje bolestivosť a opuchy. Pomáha aj pri zápche.

Kód: 4231
akanka natural
Množstevná zľava
€7,66 bez DPH
€9,19

Čakanku pestovali už starí Egypťania, vážili si ju ako šalátovú zeleninu, no dobrú povesť mala aj v lekárstve. Dnes je rozšírená aj v našich končinách, nájdeme ju rásť aj popri...

Kód: 2087
Detoxikačná kúra na pečeň a črevá s pestrecom mariánskym a vlákninou, 600g - Herbatica
Množstevná zľava
€30,75 bez DPH
€36,90

Detoxikačná kúra s pestrecom mariánskym, obohatená o rastlinné vlákniny pomôže obnoviť zdravie vašej pečene a čriev a celkovo zlepšiť trávenie. Podporuje prirodzenú očistu tela...

Kód: 4317
dracia krv kvapky 50ml Herbatica.sk na imunitu v sklenenej flasticke
Tip Množstevná zľava
€11,66 bez DPH
€13,99

Prípravok Dračia krv s obsahom látky, známej v Latinskej Amerike ako Sangre de Grado a v Európe ako Sangre de Drago, je prírodná živica dračieho stromu. Je súčasťou tradičnej...

Kód: 4139
EpiCafe® instantný nápoj -150 g - Epigemic®
€11,08 bez DPH
€13,30

Lahodný nápoj z praženého koreňa čakanky obyčajnej a jemne mletého zázvoru je veľmi chutný a má množstvo výrazne pozitívnych účinkov na organizmus - na trávenie, srdce a cievy,...

Kód: 4484
Extrakt artičoka tabletky - Evalar- 20 tabliet
Množstevná zľava
€8,74 bez DPH
€10,49

Zlepšuje výmenu cholestorolu v tele, zlepšuje činnosť žlčovodu a tým napomáha správnej činnosti pečene. Prečítajte si viac o tomto výrobcovi v článku na našom blogu.

+ ďalšie
Kód: 0828
FitoSila Sustamed obohatený jazvečí tuk 120kapsúl 0,3g
Množstevná zľava
€13,58 bez DPH
€16,29

Sustamed jazvečí tuk je biologicky aktívnym doplnkom stravy. Predstavuje dodatočný zdroj polynenasýtených mastných kyselín Omega 3 a Omega 6. Zloženie je obohatené...

Kód: 1044
Gotu Kola extrakt - 80 tabliet - Elit Pharm
Množstevná zľava
€8,25 bez DPH
€9,90

Prírodný extrakt z rastliny gotu-kola, známej ako "bylina pamäte", podporuje zdravie tela aj mysle. Má výnimočné vlastnosti, je známa svojimi pozitívnymi účinkami na zlepšenie...

Kód: 4343
helikobakter pylori test1
€6,35 bez DPH
€6,99

Vysoko citlivý a spoľahlivý test na určenie prítomnosti baktérie Helicobacter pylori, ktorý je možné spraviť si v pohodlí domova. Kvôli testu na helicobacter pylori už nemusíte...

Kód: 3217
Hydroxytyrosol extrakt z olív - 60 kapsúl - Epigemic®
€10,32 bez DPH
€12,38

Podporte svoju imunitu, dýchací a tráviaci systém antioxidačnou silou olív! Prémiový extrakt z olivovej šťavy obsahuje mimoriadne vysokú koncentráciu polyfenolov vrátane...

Kód: 4489
Cholesfit - 60 kapsúl - Epigemic®
€12,99 bez DPH
€15,59

Vyvážená kombinácia troch prírodných zložiek: vysoko kvalitný extrakt z červenej ryže s vysokým podielom monakolinu K je doplnený extraktom z olivovej šťavy bohatej na...

Kód: 4491
Indol Broccoli - 60 kapsúl - Epigemic®
€24,08 bez DPH
€28,89

Doprajte svojmu telu každý deň unikátne látky, ktoré obsahuje brokolica ( semená a výhonky) - glukorafanín a sulforafán. Vďaka ich pozitívnym účinkom na ľudský organizmus a...

Kód: 4492
sypaný Ivan čaj 60g - Vŕbovka úzkolistá
Množstevná zľava
€7,24 bez DPH
€8,69

Ivan čaj pôsobí protizápalovo a pôsobí upokojujúco na nervový systém. Používa sa na žalúdočné vredy a dvanástnikové vredy, zápal žalúdka spôsobený zvýšenou kyslosťou žalúdočnej...

Kód: 4047
Ivan čaj sypaný 60g s jahodou a mätou
Množstevná zľava
€7,24 bez DPH
€8,69

Výnimočný Ivan čaj tradičnej ruskej medicíny s príchuťou jahôd, nazývaný “elixírom života”.

Kód: 3331
Ivan čaj “Taiga” sypaný 60g,Herbatica-na prostatu
Množstevná zľava
€7,24 bez DPH
€8,69

Výnimočný Ivan čaj tradičnej ruskej medicíny, ktorý je nazývaný “elixírom života”.

Kód: 3332
sypany bylinkovy caj Ivan s rakytnikom 50g,na zlepsenie funkcie prostaty
Množstevná zľava
€7,24 bez DPH
€8,69

Výnimočný Ivan čaj s rakytníkom tradičnej ruskej medicíny, nazývaný “elixírom života”.

Kód: 3330
Kognifit - 60 kapsúl - Epigemic®
€12,99 bez DPH
€15,59

Unikátna kombinácia čisto rastlinných bio extraktov z rozmarínu a ginkgo biloby podporí kognitívne funkcie, duševnú rovnováhu a zaistí mozgovým bunkám dostatočný prísun kyslíka...

Kód: 4493
Komplex tráviacich enzýmov - 80 vegánskych kapsúl - Herbatica, pre zdravé trávenie
Množstevná zľava
€33,33 bez DPH
€39,99

Unikátny patentovaný komplex tráviacich enzýmov v kombinácii s vlákninou na zlepšenie trávenia a podporu vstrebávania živín. Je vhodný pre ľudí s častými nevoľnosťami, zápchou...

Kód: 4311
Kurperin® BIO - 90 kapsúl- Epigemic®
€11,08 bez DPH
€13,30

Kurkumín z kurkumy doplnený piperínom je najlepšia voľba pre normálnu funkciu vašej imunity, pečene a kĺbov. Kombinácia kurkumínu a piperínu zvyšuje biologickú vstrebateľnosť a...

Kód: 4495
Kyselina jantárová - 40 tabliet/bal. 0,25 g - Farmakom
Množstevná zľava
€3,74 bez DPH
€4,49

Tento vitamínovo-minerálny komplex predstavuje účinný zdroj kyseliny jantárovej a kyseliny askorbovej. Pomáha zvýšiť celkovú vitalitu, regeneráciu organizmu a fyzickú odolnosť,...

Kód: 4379
Hore
Ďalšie produkty