Certifikáty

Certifikáty produktov Herbatica

 

Naše produkty disponujú rôznymi certifikátmi od rôznych certifikačných spoločností po celom svete. Certifikáty o BIO kvalite produktov, prípadne pôvode surovnín, z ktorých sú zložené, majú za úlohu pomôcť zákazníkov pri výbere produktu. 

Budeme sa snažiť postupne pridávať všetky certifikáty od výrobcov a nájdete ich prehľadne na tejto stránke nižšie. Veríme, že Vám pomôžu s výberom produktov. 

Náš marocký dodávateľ olejov, ktorý spracováva nielen argán na kozmetické produkty je jedným z najvýznamnejších producentov v danom odvetví a pracuje s certifikátmi nižšie: 

CERTIFICAT OF ORGANIC NOP USDA 

CERTIFICAT of ORGANIC CE

COA Analýza Argánového oleja

COA analýza opunciového oleja 

ECOCERT_RBA_Toothpastes

Vegan_RBA_Toothpastes

 

Ďalej mnoho kozmetických produktov u nás disponuje certifikátom

 

ECO-CERT-200x200-1

ECO CERT

Pôvodom Francúzky certifikačný úrad. Už viac ako 20 rokov vykonáva kontrolu na poli dodržiavania noriem v ekologickej produkcii. Vydáva zároveň certifikačný dokument, ktorý je určujúcim parametrom v produkcií, ktorá chce byť predávaná pod logom ECO CERT. Hlavné zameranie tohto úradu, sú produkt: prírodná a organicka kozmetika, prírodné čistiace produkty, prírodné osviežovače vzduch, farby a náterové materiály z prírodných látok, kontolovaná produkcia vodných rias (doplnky stravy zo spirulíny).

BOWEEVIL 

Táto značka pracuje s certifikátom GOTS. O čom je? 

GOTS je medzinárodný štandard v ekologickej produkcií textilu. Definuje jasné kritériá, ktoré je potrebné splniť, aby daná firma mohla tento certifikát spĺňať. Takéto produkty podporujeme tým, že ich na Slovensku ponúkame. Viac o GOTS sa dozviete tu (anglicky, nemecky).

gots-herbatica

Babička Agáfa

Táto značka označuje svoje produkty hlavne symbolom ICEA. Čo to vlastne je? 

 

 ICEA

ICEA

Je to taliansky certifikačný inštitút pre etickú a eco- friendly certifikáciu. ICEA (Ethical and Environmental Certification Institute) je jedným z najvýznamnejších certifikačných a inšpekčných orgánov, ktorý podpruje spravodlivý a sociálne udržateľný rozvoj v oblasti ekologického poľnohospodárstva. 

Pretože stále neexistujú medzinárodné štandardy upravujúce značenie BIO kozmetiky, ICEA so skupinou výrobcov a autorít z akademického sveta (např.Škola kosmetológie na University of Ferrara, Ústav farmakológie na University of Bologna)  pripravili štandard pre BIO kozmetiku, ktorý bol schválený aj združením spotrebiteľov. 

Značka ICEA zaručuje: 

-primárne suroviny pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, prípadne zberu vo voľnej prírode

-neobsahuje zakázané látky a GMO

-produkt nie je testovaný na zvieratách

-k ošetreniu produktu nebolo použité ionizované zariadenie 

 

Testovanie kozmetiky na zvieratách

crueltyfreelogo

Máme písomne potvrdené, že značky: Natura Siberica a Babička Agáfa svoje produkty netestujú na zvieratách. Na vyžiadanie zašleme oficiálne vyjadrenia od výrobcov. K Babičke je aj dokument v ruskom jazyku, ktorý nájdete tu:

Первое Решение

Najnovšie nám pribudlo vyjadrenie od firmy Eliskír z Ukrajiny. Tiež zvieratá šetria. Máme to čierene na bielom

Netestované na zvieratách- Eliksír
 

Smer radi, že sa zoznam výrobcov, ktorí netestujú svoje produkty na zvieratách stále rozširuje, TwinsTec a Medikomed patrí medzi takýchto výrobcov. Viac tu: 

Medikomed

 Vážení partneri,

Oznamujeme, že v súlade s predpisom Európskeho Parlamentu a rady EÚ č. 1223/2009 „O kozmetických výrobkoch“ na overenie bezpečnosti hotových kozmetických výrobkov vrátane prísad, prípadne kombinácií viacerých prísad v nich sú v našej spoločnosti používané alternatívne metódy kontroly nesúvisiace s testovaním na zvieratách.

gen. riaditeľ A. J. Kudrjašov, v Moskve, 29.11.2017

Originál v Ruštine nájdete nižšie: 

Medikomed_Vesna_Animal_Tests_11_2017

 

Šungitová drť

Šugitová drť na filtrovanie vody disponuje taktiež dokumentom od výrobcu. V slovenčine ho nájdete tu: KBÚ šungit

Originálne znenie dokumentu Karta bezpečnostných údajov v ruštine nájdete nižšie: Паспорт безопасности на шунгит фракционированный 001 (1)

TwinsTec

OZNÁMENIE

Oznamujeme, že v súlade s predpisom Európskeho Parlamentu a rady EÚ č. 1223/2009 „O kozmetických výrobkoch“ na overenie bezpečnosti hotových kozmetických výrobkov vrátane prísad, prípadne kombinácií viacerých prísad v nich sú v našej spoločnosti používané alternatívne metódy kontroly nesúvisiace s testovaním na zvieratách.

gen. riaditeľ  V.V. Ljandin , v Moskve, 28.11.2017

Originál v Ruštine nájdete na linku nižšie: 

TwinsTec_Animal_Tests_11_2017

 

Oficiálne zloženie produktu Čaga Befungin od výrobcu Vifitech - originál v ruštine

Čaga zloženie - preklad

 

KOKOSOVÉ MISKY A LYŽIČKY

Naše kokosové misky a drevené lyžičky spĺňajú požiadavky NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY EURÓPY č.
1935/2004 a zákona č. 258/2000 Zb. v znení vyhlášky č. 38/2001 Zb.
Túto informáciu nájdete v dokumente Prehlásenie o zhode.

Čo je Climate neutral ?

Eco certifikát Tierra Verde

 

Certifikát CBD

 

 

GMP_certifikat_BureauVeritas_ISO-22716-2007

Elixsír

Značka Eliksír nedávno získala aj certifikát kvality - Afnor certification. Spoločnosť Afnor je európskym lídrom v certifikácii kvality a alternatívnych metód pri výrobe produktov. Certifikáciu poskytujú už viac ako 30 rokov!

 Certifikát Afnor - Elixsír

 

 Botavikos - oficiálne vyjadrenie o objeme esenciálnych olejov

Esenciálne oleje od značky Botavikos sa na prvý dojem môžu zdať, že nie sú naplnené do plna. Z tohto dôvodu sme sa situáciu rozhodli preveriť u výrobcu, ktorý nám poskytol oficiálne vyjadrenie. Celkový objem flakóna je 16 ml, označenie výrobku je 10 ml. Z toho dôvodu je vo flakónikoch 60-65% esenciálneho oleja. 

Snímka obrazovky 2021-12-14 o 11.19.16

Oficiálne vyjadrenie:

Snímka obrazovky 2021-12-14 o 11.18.51

Preložené oficiálne vyjadrenie:

Snímka obrazovky 2021-12-14 o 11.24.47

 

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie