Certifikáty

Certifikáty produktov Herbatica

 

Naše produkty disponujú rôznymi certifikátmi od rôznych certifikačných spoločností po celom svete. Certifikáty o BIO kvalite produktov, prípadne pôvode surovnín, z ktorých sú zložené, majú za úlohu pomôcť zákazníkov pri výbere produktu. 

Budeme sa snažiť postupne pridávať všetky certifikáty od výrobcov a nájdete ich prehľadne na tejto stránke nižšie. Veríme, že Vám pomôžu s výberom produktov. 

Náš marocký dodávateľ olejov, ktorý spracováva nielen argán na kozmetické produkty je jedným z najvýznamnejších producentov v danom odvetví a pracuje s certifikátmi nižšie: 

CERTIFICAT OF ORGANIC NOP USDA 

CERTIFICAT of ORGANIC CE

COA Analýza Argánového oleja

COA analýza opunciového oleja 

ECOCERT_RBA_Toothpastes

Vegan_RBA_Toothpastes

 

Ďalej mnoho kozmetických produktov u nás disponuje certifikátom

 

ECO-CERT-200x200-1

ECO CERT

Pôvodom Francúzky certifikačný úrad. Už viac ako 20 rokov vykonáva kontrolu na poli dodržiavania noriem v ekologickej produkcii. Vydáva zároveň certifikačný dokument, ktorý je určujúcim parametrom v produkcií, ktorá chce byť predávaná pod logom ECO CERT. Hlavné zameranie tohto úradu, sú produkt: prírodná a organicka kozmetika, prírodné čistiace produkty, prírodné osviežovače vzduch, farby a náterové materiály z prírodných látok, kontolovaná produkcia vodných rias (doplnky stravy zo spirulíny).

BOWEEVIL 

Táto značka pracuje s certifikátom GOTS. O čom je? 

GOTS je medzinárodný štandard v ekologickej produkcií textilu. Definuje jasné kritériá, ktoré je potrebné splniť, aby daná firma mohla tento certifikát spĺňať. Takéto produkty podporujeme tým, že ich na Slovensku ponúkame. Viac o GOTS sa dozviete tu (anglicky, nemecky).

gots-herbatica

Babička Agáfa

Táto značka označuje svoje produkty hlavne symbolom ICEA. Čo to vlastne je? 

 

 ICEA

ICEA

Je to taliansky certifikačný inštitút pre etickú a eco- friendly certifikáciu. ICEA (Ethical and Environmental Certification Institute) je jedným z najvýznamnejších certifikačných a inšpekčných orgánov, ktorý podpruje spravodlivý a sociálne udržateľný rozvoj v oblasti ekologického poľnohospodárstva. 

Pretože stále neexistujú medzinárodné štandardy upravujúce značenie BIO kozmetiky, ICEA so skupinou výrobcov a autorít z akademického sveta (např.Škola kosmetológie na University of Ferrara, Ústav farmakológie na University of Bologna)  pripravili štandard pre BIO kozmetiku, ktorý bol schválený aj združením spotrebiteľov. 

Značka ICEA zaručuje: 

-primárne suroviny pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, prípadne zberu vo voľnej prírode

-neobsahuje zakázané látky a GMO

-produkt nie je testovaný na zvieratách

-k ošetreniu produktu nebolo použité ionizované zariadenie 

 

Testovanie kozmetiky na zvieratách

crueltyfreelogo

Máme písomne potvrdené, že značky: Natura Siberica a Babička Agáfa svoje produkty netestujú na zvieratách. Na vyžiadanie zašleme oficiálne vyjadrenia od výrobcov. K Babičke je aj dokument v ruskom jazyku, ktorý nájdete tu:

Первое Решение

Najnovšie nám pribudlo vyjadrenie od firmy Eliskír z Ukrajiny. Tiež zvieratá šetria. Máme to čierene na bielom

Netestované na zvieratách- Eliksír
 

Smer radi, že sa zoznam výrobcov, ktorí netestujú svoje produkty na zvieratách stále rozširuje, TwinsTec a Medikomed patrí medzi takýchto výrobcov. Viac tu: 

Medikomed

 Vážení partneri,

Oznamujeme, že v súlade s predpisom Európskeho Parlamentu a rady EÚ č. 1223/2009 „O kozmetických výrobkoch“ na overenie bezpečnosti hotových kozmetických výrobkov vrátane prísad, prípadne kombinácií viacerých prísad v nich sú v našej spoločnosti používané alternatívne metódy kontroly nesúvisiace s testovaním na zvieratách.

gen. riaditeľ A. J. Kudrjašov, v Moskve, 29.11.2017

Originál v Ruštine nájdete nižšie: 

Medikomed_Vesna_Animal_Tests_11_2017

 

Šungitová drť

Šugitová drť na filtrovanie vody disponuje taktiež dokumentom od výrobcu. V slovenčine ho nájdete tu: KBÚ šungit

Originálne znenie dokumentu Karta bezpečnostných údajov v ruštine nájdete nižšie: Паспорт безопасности на шунгит фракционированный 001 (1)

TwinsTec

OZNÁMENIE

Oznamujeme, že v súlade s predpisom Európskeho Parlamentu a rady EÚ č. 1223/2009 „O kozmetických výrobkoch“ na overenie bezpečnosti hotových kozmetických výrobkov vrátane prísad, prípadne kombinácií viacerých prísad v nich sú v našej spoločnosti používané alternatívne metódy kontroly nesúvisiace s testovaním na zvieratách.

gen. riaditeľ  V.V. Ljandin , v Moskve, 28.11.2017

Originál v Ruštine nájdete na linku nižšie: 

TwinsTec_Animal_Tests_11_2017

 

Oficiálne zloženie produktu Čaga Befungin od výrobcu Vifitech - originál v ruštine

Čaga zloženie - preklad

 

KOKOSOVÉ MISKY A LYŽIČKY

Naše kokosové misky a drevené lyžičky spĺňajú požiadavky NARIADENIA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY EURÓPY č.
1935/2004 a zákona č. 258/2000 Zb. v znení vyhlášky č. 38/2001 Zb.
Túto informáciu nájdete v dokumente Prehlásenie o zhode.

Čo je Climate neutral ?

Eco certifikát Tierra Verde

 

Certifikát CBD

 

 

GMP_certifikat_BureauVeritas_ISO-22716-2007

Elixsír

Značka Eliksír nedávno získala aj certifikát kvality - Afnor certification. Spoločnosť Afnor je európskym lídrom v certifikácii kvality a alternatívnych metód pri výrobe produktov. Certifikáciu poskytujú už viac ako 30 rokov!

 Certifikát Afnor - Elixsír

 

 Botavikos - oficiálne vyjadrenie o objeme esenciálnych olejov

Esenciálne oleje od značky Botavikos sa na prvý dojem môžu zdať, že nie sú naplnené do plna. Z tohto dôvodu sme sa situáciu rozhodli preveriť u výrobcu, ktorý nám poskytol oficiálne vyjadrenie. Celkový objem flakóna je 16 ml, označenie výrobku je 10 ml. Z toho dôvodu je vo flakónikoch 60-65% esenciálneho oleja. 

Snímka obrazovky 2021-12-14 o 11.19.16

Oficiálne vyjadrenie:

Snímka obrazovky 2021-12-14 o 11.18.51

Preložené oficiálne vyjadrenie:

Snímka obrazovky 2021-12-14 o 11.24.47

Vysvetlenie číslovania v čísle šarže hotového výrobku - viac info TU: