Certifikáty produktov

Certifikáty o BIO a prírodných zložkách v produktoch

Naše produkty disponujú rôznymi certifikátmi od rôznych certifikačných spoločností po celom svete. Certifikáty o BIO kvalite produktov, prípadne surovnín, z ktorých sú zložené, majú za úlohu pomôcť zákazníkov pri výbere produktu. Dnes už ho ale častejšie zavádzajú.

Budeme sa snažiť postupne pridávať všetky certifikáty od výrobcov a nájdete ich prehľadne na tejto stránke nižšie. Veríme, že Vám pomôžu s výberom produktov. 

Začneme podľa abecedy:

Argandior

Marocká firma, ktorá spracováva argán na kozmetické produkty (a jeden jedlý- maslo z argánového oleja a mandlí). Všetci partneri pracujúci s touto firmou pracujú s certifikáciou AB aj ECO CERT. Nižšie nájdete certifikát tejto spoločnosti:

certificat nop 2017

 

ab-cert-200x200

AB (Agriculture biologique)

Tento certifikát hovorí o tom, že suroviny použité na výrobu tohto produktu pochádzajú z organického- prírodného poľnohospodárstva (organic farming). Tento druh poľnohospodársva vylučuje použitie syntetických chemikálií (postrekov, hnojenia), geneticky upravených organizmov a ťažkého "priemyselného poľnohospodárstva". 

Táto certifikačná spoločnosť dbá o systém, ktorý sa zaoberá kvalitou pôdy, ekosystémami a ich prepojenia s ľuďmi. Pri produkcii sa opiera o ekologické procesy, prirodzenú biodiverzitu a hospodárske cykly prispôsobené lokálnym podmienkam. Ide o kombináciu tradičných prístupov s inováciou a modernou vedou v poľnohospdárstve, za účelom dosiahnutia výhod pre všetky zúčastnené strany. Od výrobcu až po zákazníka. 

 

ECO-CERT-200x200-1

ECO CERT

Pôvodom Francúzky certifikačný úrad. Už viac ako 20 rokov vykonáva kontrolu na poli dodržiavania noriem v ekologickej produkcii. Vydáva zároveň certifikačný dokument, ktorý je určujúcim parametrom v produkcií, ktorá chce byť predávaná pod logom ECO CERT. Hlavné zameranie tohto úradu, sú produkt: prírodná a organicka kozmetika, prírodné čistiace produkty, prírodné osviežovače vzduch, farby a náterové materiály z prírodných látok, kontolovaná produkcia vodných rias (doplnky stravy zo spirulíny).

BOWEEVIL 

Táto značka pracuje s certifikátom GOTS. O čom je? 

GOTS je medzinárodný štandard v ekologickej produkcií textilu. Definuje jasné kritériá, ktoré je potrebné splniť, aby daná firma mohla tento certifikát spĺňať. Takéto produkty podporujeme tým, že ich na Slovensku ponúkame. Viac o GOTS sa dozviete tu (anglicky, nemecky).

gots-herbatica

Babička Agáfa

Táto značka označuje svoje produkty hlavne symbolom ICEA. Čo to vlastne je? 

 

 ICEA

ICEA

Je to taliansky certifikačný inštitút pre etickú a eco- friendly certifikáciu. ICEA (Ethical and Environmental Certification Institute) je jedným z najvýznamnejších certifikačných a inšpekčných orgánov, ktorý podpruje spravodlivý a sociálne udržateľný rozvoj v oblasti ekologického poľnohospodárstva. 

 

Pretože stále neexistujú medzinárodné štandardy upravujúce značenie BIO kozmetiky, ICEA so skupinou výrobcov a autorít z akademického sveta (např.Škola kosmetológie na University of Ferrara, Ústav farmakológie na University of Bologna)  pripravili štandard pre BIO kozmetiku, ktorý bol schválený aj združením spotrebiteľov. 

Značka ICEA zaručuje: 

-primárne suroviny pochádzajú z kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva, prípadne zberu vo voľnej prírode

-neobsahuje zakázané látky a GMO

-produkt nie je testovaný na zvieratách

-k ošetreniu produktu nebolo použité ionizované zariadenie 

Testovanie kozmetiky na zvieratách

crueltyfreelogo

Máme písomne potvrdené, že značky: Natura Siberica a Babička Agáfa svoje produkty netestujú na zvieratách. Na vyžiadanie zašleme oficiálne vyjadrenia od výrobcov. K Babičke je aj dokument v ruskom jazyku, ktorý nájdete tu:

Первое Решение

Najnovšie nám pribudlo vyjadrenie od firmy Eliskír z Ukrajiny. Tiež zvieratá šetria. Máme to čierene na bielom

Netestované na zvieratách- Eliksír

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.