Biela živicová emulzia- MUDr. A.S. Zalmanova
Kód: 0876 0878 Zvoľte variantSúvisiaci tovar
Podrobný popis
Kompletná špecifikácia:
- Srdcovo – cievny obehový systém, vrátane kapilár
- Cievne ochorenia
- Choroby pohybového aparátu (artritída, artróza)
- Choroby ľadvín
- Choroby pečene
- Gynekologické choroby
- Diabetes
- Chudnutie, celulitída
- Omladzovanie organizmu
Genetický vek človeka je vypočítaný na 120 rokov. Najnovšie výskumy ukazujú, že začiatkom všetkých problémov organizmu človeka a spúšťacím mechanizmom väčšiny chorôb sú poruchy výživy kapilárnej mikrocirkulácie krvi. Bunka je funkčnou jednotkou organizmu. Práve zdravie každej bunky zvlášť ovplyvňuje naše zdravie a práceschopnosť všetkých orgánov v tele. Pre zabezpečenie svojej vlastnej existencie sa bunka musí jednak živiť a jednak zbavovať odpadových látok. Tieto funkcie zabezpečuje krv, ktorá je previazaná cez kapilárnu sieť so všetkými orgánmi a tkanivami. Kapiláry sú najmenšie cievy, ktoré vedú ku každej bunke organizmu, omotávajú všetky orgány v podobe siete. Táto sieť je natoľko veľká, že keby sme obrazne vytvorili z kapilár jedného človeka jednu dlhú niť, potom by obtočila celú zemeguľu šesťkrát. V kapilárach sa neustále nachádza 80% krvi celého organizmu. Porucha v priechodnosti kapilár môže byť zásadnou príčinou akejkoľvek patológie v organizme. V priebehu svojej životnej činnosti sa kapilárna sieť zanáša odpadnými látkami a toxínmi, prúd krvi sa prudko spomaľuje a v niektorých miestach sa úplne zastaví. Bunky prestávajú dostávať kyslík a patričné výživné látky. Tým nemôžu vrátiť oxid uhličitý ani odpadové produkty metabolizmu. Vzniká otrava buniek a tie umierajú. Tento proces sa vekom zhoršuje. V tkanivách vznikajú celé ostrovčeky odumretých buniek a vyschnutých (spiacich) kapilár. Prudko sa aktivuje výroba voľných radikálov, ktoré kapiláry a orgány ešte viac poškodzujú. Tieto procesy prebiehajú vo všetkých orgánoch – v pľúcach, srdci, pečeni, ľadvinách, mozgu, chrupavkovitých tkanivách kĺbov... Toto je starnutie a základná príčina chorôb. Rovnaké zmeny prebiehajú i v pokožke a dôsledok starnutia vidíme na vlastné oči. Zlepšovaním kapilárneho prúdu môžeme zabrzdiť až zastaviť rozvíjanie chorôb a dokonca sa môžu začať obnovovať všetky poškodené tkanivá.
Kapilárová terapia – metóda doktora Zalmanova
Doktor Zalmanov bol jedným z prvých zakladateľov teórií o uzdravovaní človeka pomocou zlepšovaní mikro – cirkulácie krvi v kapilárach a tým uzdravovaní všetkých orgánov a omladzovaní celého organizmu človeka. V roku 1920 dánsky fyziolog August Krog objavil systém kapilárneho krvného obehu, ktorým ukázal správnu cestu k uzdraveniu a omladzovaniu človeka (dostal Nobelovu cenu). Doktor Zalmanov bol veľmi zaujatý touto myšlienkou, že je možné liečiť zložité choroby a úspešne bojovať so starnutím pomocou omladzovania kapilár. Zalmanov rozpracoval procedúru liečivých kúpeľov, s pridaním zvláštnej emulzie vyrobenej zo živicového terpentínu. V Paríži doktor Zalmanov otvoril svoju prvú kliniku. Kde s veľkým úspechom používal všetky svoje objavy. Vášnivým propagátorom Zalmanovej kapilárnej terapie sa stal Francúzsky minister zdravotníctva, ktorý vydal špeciálnu povolenej na použitie terpentínových kúpeľov (GH, D, 16889 a C V 23008). V súčasnej dobe sa s úspechom využívajú Zalmanove kúpele v kúpeľoch v Taliansku, Nemecku, Švajčiarsku a Rusku.
Živicový terpentín – z neho sa získava terpentínový olej – pochádza zo živice ihličnatých stromov, ktorá v prírode hojí ich poranenia a uzdravuje ich. Emulgáciou terpentínového oleja vzniká terpentínová emulzia, ktoré stimuluje a dráždi milióny receptorov. Má schopnosť otvárať „spiace kapiláry“, obnovovať prúdenie krvi v orgánoch. Tým bunky znovu začínajú dostávať dostatočné množstvo kyslíku a výživných látok. Použitie terpentínových emulzií ukázalo ohromujúci liečivý efekt. Väčšina chorôb, ktoré sa predtým považovali za nevyliečiteľné, začali ustupovať. Dve stovky pacientov prvej kliniky doktora Zalmanova, ktorá bola otvorená v Paríži, zaznamenali po absolvovaní liečby jej vysokú efektivitu. Spolu s artritídou zbrzdili i starnutie (reč je o ľuďoch vo veku nad 75 rokov). Táto metóda bola pomenovaná kapilárna terapia.
Živicové kúpele sa prevádzajú s dvomi druhmi emulzií – bielou a žltou , ktoré majú rozdielny účinok na organizmus.
- Biela emulzia je emulgovaný druh živicového oleja. Okrem „otvárania“ krvných kapilár, vyvoláva i ich rytmické cvičenie, stiahnutia a roztiahnutia. Biely kúpeľ nezvyšuje teplotu, nevyvoláva silné potenie a poskytuje silnejší stimulačný účinok (pocit mravčenia pokožky), pri ktorom dochádza k otváraniu kapilár, zvyšuje sa prísun kyslíku a výživných látok k orgánom a tkanivám. Biela emulzia zvyšuje arteriálny tlak.
- Žltá emulzia je pripravená špeciálnym spôsobom. Obsahuje čistý a vysokokvalitný živicový olej zmiešaný s ricinovým olejom a kyselinou olejovou. Kyselina olejová obsahuje poly-nasýtené mastné kyseliny (vstrebávajúce sa cez pokožku) a aktívne viaže voľné radikály. Brzdí procesy starnutia v bunkách a tým pádom starnutie celého organizmu, prispieva k normalizácii metabolických procesov. Vyvoláva v kapilárnej sieti búrlivé spaľovanie toxických metabolitov (čistý kapiláry) a prispieva k odvádzaniu toxínov cez pokožku ( s pomocou aktívneho potenia) a tiež cez ľadviny a pečeň. Žltý roztok znižuje arteriálny tlak.
- Zmiešaný kúpeľ má vlastnosti bielej i žltej emulzie a ešte niečo naviac. Cez otvorené kapiláry vyvoláva prísun aminokyselín do krvi a rovnako fyziologicky účinnej látky – histamínu, ktorý sa zúčastňuje regulácie dôležitých procesov v organizme. Vyvoláva rozšírenie uzavretých krvných kapilár, prispieva k normalizácii prúdu krvi v cievach, štartuje fyziologické reakcie samoregulácie a samouzdravenia organizmu. Zmiešaný kúpeľ nezvyšuje ani neznižuje arteriálny tlak, s preto môže byť použitá ako u pacientov so zvýšeným, tak i so zníženým arteriálnym tlakom. Zmiešané kúpele sa vyberajú s ohľadom na individuálne zdravotné vlastnosti človeka – napr. 5 ml bielej emulzie + 5 ml žltého roztoku.
Zloženie: Borovicová živica, detské mydlo, voda, kyselina olejová, živicový terpentín
POUŽITIE:
Kúpele sa obyčajne robia večer 2 až 3 hodiny pred spaním. Posledné jedlo by sa malo konzumovať 2 hodiny pred kúpeľom. Vaňu naplníme zhruba 150 litrami teplej vody, ktorej teplota má byť maximálne 36 – 37 °C. Citlivé miesta ako podpazušie, slabiny a pohlavné orgány, ale aj miesta povrchového narušenia kože môžete namazať pred kúpeľom vazelínou.
Pre prvý kúpeľ použijeme 10 ml emulzie. Tie rozmiešame v 1 – 2 litroch horúcej vody (60 – 70 °C). Voda bude mať mliečne – biele/žlté zafarbenie. Roztok nalejeme do vane s teplou vodou a intenzívne premiešame. Je potrebné dodržať teplotu kúpeľa 36 – 37 °C! Dĺžka kúpeľa je 15 minút. Po ukončení procedúry sa neoplachujeme! Telo jemne osušíme uterákom, len výnimočne sa môžete osprchovať bez použitia mydla.
Odporúčanie: kúpele sa používajú každý druhý deň, strieda sa žltá a biela emulzia. Kúpele môžete používať s väčšími intervalmi, napr. každý druhý či tretí deň, ale potrebné sú minimálne 2 kúpele do týždňa.
V priebehu kúpeľa môže človek cítiť ľahké, príjemné mravčenie, tzv. „očakávaný efekt“. To znamená, že sa „spiace“ kapiláry začínajú roztvárať a zvyšuje sa ich elasticita a prietoková schopnosť. Ak po 5 – 7 kúpeľoch nebudete cítiť ľahké mravčenie, potom je potrebné zvýšiť množstvo emulzie na 15 ml. Mravčenie môžete cítiť na určitých miestach (na rukách, na nohách) alebo na celom tele. Ak po zvýšení roztoku na 15 ml stále necítite „očakávaný efekt“, zvýšte množstvo na 20 – 25 ml. Pokiaľ mravčenie v priebehu kúpeľa cítite, množstvo roztoku nezvyšujte. Pre vývoj stabilného liečebného efektu je nutné prejsť kúrou 15 – 30tich kúpeľov. Potom nasleduje prestávka 2 – 3 mesiace a kúra sa opäť opakuje. U pacientov starších ako 70 rokov je množstvo roztoku 10 ml/150 l vody.
Odporúčaný cyklus kúpeľov pri normálnom tlaku:
- deň – Biely živicový alebo Zmiešaný kúpeľ
- deň – prestávka
- deň – Žltý živicový kúpeľ
- deň – prestávka
- deň – Biely živicový kúpeľ alebo Zmiešaný kúpeľ
Atď. až k dosiahnutiu potrebného počtu kúpeľov.
Upozornenie: dodržujte teplotu vody a množstvo roztoku. Neponárajte sa do kúpeľa s hlavou. Vyvarujte sa kontaktu s očami. Pri objavení bolesti v oblasti srdca prerušte kúpeľ. Pri vysokom tlaku nepoužívajte kúpele z bielej emulzie, používajte iba žltú a zmiešanú emulziu. Pri nízkom tlaku používajte kúpele z bielej a zmiešanej emulzie. Pri zosilnení bolesti kĺbov alebo miernom zvýšení teploty tela nie je dôvod k zrušeniu kúpeľov. Urobte iba prestávku na 1 týždeň a potom pokračujte so zníženým obsahom emulzie.
Kontraindikácie: kúpele sú kontraindikované v prípade vážneho kožného ochorenia a pri individuálnej neznášanlivosti na jednotlivé zložky. Pri závažných zdravotných problémoch vždy konzultujte použitie prípravku s lekárom.
Objem: 250 ml
Krajina pôvodu: Rusko
Alexander S. Zalman (1875- 1965) bol prominentným ruským lekárom. Jeho celoživotná práca sa stala obrovským prínosom k rozvoju prírodného liečenia. Zalman získal 3 lekárske diplomy a to v Rusku, Nemecku a Taliansku. Plynule ovládal 5 svetových jazykov a svoj život zasvetil lekárskemu výskumu a medicíne. Pôsobil na mnohých klinikách najväčších európskych miest. Študoval balneoterapiu podľa lekára Kneippa u profesora Erba Valinskeho. Napísal 3 knihy, v ktorých popísal výsledky liečby chronických ochorení na podklade skutočných výskumov. Základom jeho teórie je kapilárny systém, ktorý je alfou a omegou vývoja a liečby všetkých ochorení. Jeho liečebná metóda s použitím žltej a bielej živicovej emulzie ukázala vynikajúce výsledky a bola aj prijatá francúzskym ministerstvom zdravotníctva.
Dodatočné parametre
Kategória: | Prírodná medicína |
---|---|
Problém: | Chudnutie |
Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.
Len registrovaní používatelia môžu pridávať príspevky. Prosím prihláste sa alebo sa zaregistrujte.