100% esenciálny olej z mäty roľnej - Botavikos - 10 ml

Kód: 1317
Množstevná zľava
Značka: Botavikos
€4,09
Skladom (5 ks)
Môžeme doručiť do:
3.10.2023

Olej je získavaný z nadzemnej časti rastlín, má typickú mentolovú chladivú vôňu so sladkastým dozvukom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Základnou zložkou mätového oleja je mentol obsahujúci vitamín C a karotén, čo mnoho napovedá  o jeho účinkoch. V kozmetike je odporúčané ho používať na mastnú pokožku ako súčasť kozmetických prípravkov alebo samostatne. Osviežuje, čistí pokožku, odstraňuje stopy únavy, pokožka je na pohľad zdravá a rozžiarená. Je to vynikajúci prostriedok ak pleť trpí začervenaním, vystupujú drobné cievky  alebo sa objavila dermatitída. Chráni  vrchnú vrstvu pokožky pred vplyvom vonkajšieho prostredia.

V aromaterapii odstraňuje závrate či napínanie na zvracanie (pri morskej chorobe). Obnovuje duševné a fyzické sily, napĺňa energiou. Zlepšuje náladu a schopnosť empatie. Je osvedčeným repelentom.

SPÔSOB POUŽITIA: Do nádobky aromalampy naplnenej vodou nakvapkať 4-6 kvapiek oleja na 15m2 priestoru. Zapáliť sviečku v spodnej časti lampy a vdychovať vyparovanú vôňu 20 minút každé tri hodiny.

Olej je množné použiť na obohatenie kozmetických krémov (1-2 kvapky na 1 ČL základu) alebo pri rozčesávaní vlasov : 2-3 kvapky nakvapkať na hrebeň a rozčesať vlasy.

UPOZORNENIA:

  • Nepoužívať v tehotenstve a v období dojčenia!
  • Nepoužívať pri málokrvnosti!
  • Nepoužívať, ak ste v starostlivosti alergológa!
  • Nepoužívať pri individuálnej neznášanlivosti prípravku!
  • Nepoužívať pri spastickom ochorení priedušiek!
  • Nenanášať na pokožku detí pred dovŕšením 7-meho roku života!
  • Nenanášať na pokožku okolo očí!
  • Používať opatrne, ak trpíte alergickou nádchou!
  • Pred použitím urobiť skúšku na znášanlivosť oleja nasledovným spôsobom: zmiešať 1 ČL obyčajného oleja a 1-2 kvapky éterického oleja, potrieť týmto roztokom zápästie. Ak v priebehu 24 hodín nenastane reakcia, olej možno používať odporúčaným spôsobom

1317

OBSAH  BALENIA: 10 ml

KRAJINA PÔVODU: Rusko

Viac o značke Botanika a jej produktoch sa dozviete tu.

Dodatočné parametre

Kategória: Prírodná medicína
Problém: Akné

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Už viac ako trinásť rokov vám Botavikos ( pôvodný názov zn. Botanica) ponúka neobmedzený svet prírodných parfumov a kozmetiky. Svet zmyselnosti a pokoja. Svet inšpirácie a poznania seba samého. Svet radosti.

#ShowMore#

Spoločnosť Botavikos bola založená skupinou odborných odborníkov v oblasti aromaterapie. Ponúka širokú škálu produktov, ako sú éterické oleje a ďalšie produkty. Botanica používa len suroviny, na ktoré sa vzťahujú európske a svetové normy kvality (ISO 9001).

Hlavnou hodnotou značky je, že všetky jej produkty sú 100% prírodné.

Ak máte v kozmetickej zbierke viacero produktov Botavikos, môžete ich kombinovať s inými produktmi a vytvoriť si vlastný špecifický vzorec.

Prírodné éterické oleje - Tieto oleje sú ľahké a priehľadné s vôňou rastliny, z ktorej sú extrahované. Esenciálne oleje sa nachádzajú v tekutej forme. Používajú sa v aromatických kúpeľoch, na hlboké a jemné masáže alebo na vytváranie aromatických miestností.

Prírodné mastné oleje - Tieto oleje sú lisované zo semien, jadier orechov a ovocia za studena. Prírodné mastné oleje majú formu pevnejšej krémovej alebo maslovej konzistencie. Sú prírodnou náhradou množstva olejov a pleťových vôd. Oleje sa starajú o pokožku a chránia ju. Spomaľujú jej starnutie a pôsobia na regeneráciu pokožky.

OOO BOTANIKA, Rusko, 115 093 Moskva, Losinovskaja ul., dom č.36, str. 2,posch. 3., pom. XIX, kv. 18