Biologicky aktívny doplnok "Rotokan" pri zápaloch horných dýchacích ciest - Vifiteh - 40ml

Kód: 0646
Množstevná zľava
Značka: Vifiteh
€4,99
Momentálne nie je skladom
Môžeme doručiť do:
21.4.2023
Položka bola vypredaná…

ROTOKAN je extrakt rastlinného pôvodu z rumančeka lekárskeho, nechtíka lekárskeho a rebríčka obyčajného (myší chvostík) určený na vonkajšie použitie pri zápaloch horných dýchacích ciest (zápal hrdla, mandlí, angína,..) a pri zápaloch ďasien spojených s tvorbou áft. Je vhodný predovšetkým v počiatočných štádiách ochorenia (prvé príznaky, začervenanie, škriabanie v hrdle) alebo ako doplnok celkovej liečby pri rozvinutej chorobe.                      

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Existujú rokmi overené bylinky, z ktorých sa dá pripraviť kloktadlo na choré hrdlo a urýchliť hojenie zapáleného hrdla alebo ďasien.

Napríklad rumanček, nechtík alebo taký myší chvostík. Všetky majú protizápalové a hojace účinky, čo je pri ochoreniach ďasien a horných dýchacích ciest nesmierne dôležité. Navyše, výťažok týchto rastlín je pripravený v alkohole, ktorý síce nelikviduje zápal, ale dezinfikuje.

ROTOKAN nie je skratka ani nové slovo – je to značka pre roztok rastlinných extraktov  v 33%-nom etanole.

Príroda má liek na všetko, aj na škriabanie v hrdle, zapálené ďasná, zväčšené mandle, či už rozvinutý zápal hrdla alebo opuchnuté nosové sliznice.

ROTOKAN je výborné spojenie bylín, ktoré v boji proti „jesenným“ prechladnutiam a chorobám pomáhali odpradávna. Rumanček, nechtík a myší chvostík – aká jednoduchá kombinácia. Nielen lieči, ale pôsobí aj preventívne. Dá sa využiť aj  ako kloktadlo, aj ako roztok na potieranie zapálených ďasien či známych áft v ústnej dutine.

Stačí  rozmiešať 1 čl v pohári teplej vody, nechať vychladnúť a potom 2-3 krát denne kloktať (cca ½ pripraveného pohára na jedno vykloktanie) alebo pripraveným roztokom ROTOKANU s vodou jemne 1-2 minúty potierať vatovou tyčinkou aftu alebo zapálené ďasno. Aj pri ochoreniach ďasien je dobrý celkový výplach úst 2x denne.

Vždy platilo a platí, že predchádzanie nepríjemným chorobám je lepšie než liečba, Skúsme  sa teda vrátiť k osvedčenej kombinácii troch liečivých bylín pripravenej zabojovať spolu s Vami s nepríjemnými jesennými prechladnutiami.

O tomto extrakte sme napísali aj článok tu. 

Spôsob použitia: pred použitím prípravok preterpať a rozriediť teplou vodou v nasledovnom pomere:

1 ČL  (5 ml) na 1 pohár (200 ml) vody

1/2 pohára (100 ml)  pripraveného roztoku 2 krát denne na kloktanie alebo výplach ústnej dutiny. V prípade zápalu ďasien alebo výskytu áft v ústnej dutine možno jemne  potierať prstom (alebo vatovou tyčinkou) namočenom v rozriedenom roztoku.

Objem: 40ml

Zloženie: 1000ml extraktu obsahuje:

  • 500g kvetu rumančeka lekárskeho
  • 250g kvetu nechtíka lekárskeho
  • 250g byle rebríčka obyčajného
  • 40%-ný etanol

Etanol tvorí 33% objemového množstva

Upozornenie: Nepoužívať  pri precitlivelosti na niektorú zložku prípravku!

Nepoužívať v tehotenstve a období kojenia!

Neodporúča sa používať osobám mladším ako 18 rokov!

Uchovávať na tmavom meste chránenom pred deťmi pri teplote od 15 do 25 st. C. Objavenie sa usadeniny nie je na závadu !

Prípravok nie je náhradou plnohodnotnej a vyváženej stravy!

Neprekračovať dennú odporúčanú dávku!

Krajina pôvodu: Ruská Federácia

Dodatočné parametre

Kategória: Sibírska medicína
Hmotnosť: 0.06 kg
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

 

Ruská výrobná farmaceutická spoločnosť VIFITEH bola založená v roku 1992 na základe všeruského výskumného ústavu liečivých rastlin (VILAR) v Moskve.

#showmore#

Spoločnosť pôvodne vykonávala farmaceutické činnosti v postavení výrobného a obchodného podniku. Už v roku 1997 spoločnosť Vifiteh prvýkrát získala licenciu Ministerstva zdravotníctva Ruskej federácie na výrobu, skladovanie a predaj liekov aj v úzkej spolupráci s organizáciou PEZ NPO VILAR začala svoju vlastnú činnosť v oblasti výroby liekov na báze liečivých rastlín.
Jedným z prvých vyrobených liekov boli galenické výrobky - tekuté extrakty z Eleutherococcus a Rhodiola, rotokan, tinktúry z hlohu, valeriána, ženšenu, pivónie, materskej vody a nechtíka. V budúcnosti sa zorganizovala spoločná výroba s experimentálnym závodom VILAR zložitejších liekov, ako sú Alpizarin, Tanacekhol a ďalšie.
1998-1999 sa stali rokmi rozhodujúcich zmien. Vďaka dobre definovanej stratégii riadenia sa ukazovatele výroby stabilizovali a bolo možné investovať značné finančné zdroje do vytvárania nových technických liniek našej vlastnej výroby.
V roku 1998 spoločnosť Vifiteh spustila komplexný program modernizácie výrobných zariadení so súčasným vývojom nových výrobných zariadení. V oblasti Moskovského regiónu Serpukhov v obci Obolensk sa organizovala výroba liekov v plnom cykle, od organizácie surovinovej základne do príjmu rôznych liekových foriem: ampúl, kapsúl, tabliet, mäkkých, tekutých a práškových liekových foriem. Do nového podniku boli prijatí celkovo asi 400 ľudí. Tým sa výrazne zmiernil problém zamestnanosti v tejto oblasti.
Výroba je vybavená špičkovým vybavením z Nemecka, Talianska, Indie. Zastarané vybavenie je pravidelne nahradzované modernými zariadeniami, čo našej spoločnosti umožňuje sledovať vysoké požiadavky na kvalitu svojich výrobkov.
V priebehu rozširovania pôsobnosti spoločnosti v roku 2011 sa výrobné zariadenia zvýšili o 30%.

Vifiteh buduje svoju výrobnú politiku so zameraním na moderné štandardy farmaceutickej výroby a potreby trhu. Efektívnosť riadenia podniku potvrdzuje dynamika rozvoja výroby, výrazné rozšírenie sortimentu, zvýšenie počtu zamestnancov, zamestnaných špecialistov a prístup na trhy krajín susedných krajín.
V roku 2015 Ministerstvo priemyslu a obchodu Ruskej federácie uznalo že výrobky uzavretej akciovej spoločnosti VIFITH zodpovedajú pravidlám organizácie výroby a kontroly kvality liekov, schválené rozhodnutím Ministerstva priemyslu a obchodu Ruska č. 916 zo dňa 14. júna 2013, na základe ktorého bolo vydané osvedčenie Ciftu Vifitech CJSC trvalá licencia na výrobu liekov č. 00031-LS zo dňa 23.06.2015
V rámci predaja výrobkov a s cieľom uspokojiť dopyt na trhu Vifiteh dlhodobo a úspešne spolupracovala s poprednými farmaceutickými distribútormi a súčasne nadviazala partnerstvá s veľkými a strednými lekárňami a zdravotníckymi zariadeniami. V podmienkach rastúcej konkurencie podnik neustále zdokonaľuje a zavádza do praxe rôzne formy práce, okrem iného poskytuje podmienky pre odložené platby, čiastočné alebo úplné preddavky, výmenné obchody atď.