Moringa Bio Calcium - Moringa Caribbean - 120 kapsúl

Kód: 3405
€47,49 €39,58 bez DPH
Momentálne nie je skladom
Môžeme doručiť do:
3.7.2024
Položka bola vypredaná…

Čistý prášok zo sušených listov Moringa Caribbean vo vegan kapsuliach obohatený o Bio Calcium Ovovital® a vitamín D3.

Moringa Caribbean Bio Calcium je ideálnym prípravkom na doplnenie dennej potreby vápnika pri prevencii osteoporotických symptómov. Vhodný hlavne pre tehotné a dojčiace ženy, ženy v menopauze, mužov vyšších vekových skupín, deti od 3 rokov a dospievajúcich v období intenzívneho rastu.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Aktívne látky: 

Zoznámte sa s rastlinou - moringou olejodárnou. V rodnej Indii a Nepále je známa ako „zázračný strom“ a „strom života“. Dnes sa pestuje aj v Afrike, Latinskej Amerike a Ázii. Prášok moringy vyrobený z listov stromu moringy má množstvo vedecky podložených výhod. Táto superpotravina sa používa ako tradičný liek vo fytomedicíne a ayurvedickom liečení už tisíce rokov.

Moringa je zdrojom 46-tich prírodných antioxidantov, pôsobí ako prevencia proti chrípke a virózam. Osvedčila sa u diabetikov - znižuje hladinu cukru v krvi. Tiež pomáha proti únave a stresu. Vzácny prírodný prvok Zeatín spomaľuje starnutie buniek - anti-aging faktor, pôsobí proti vráskam, vyznačuje sa pozitívnym účinkom na pleť.

 • VÁPNIK

Vápnik sa v ľudskom tele vyskytuje vo veľkom množstve, približne 1 kilogram. Pre ľudský organizmus je nepostrádateľný predovšetkým preto, že tvorí základ kostného skeletu a zubov. V kostiach máme až 99% z celkového množstva vápnika v našom tele. Okrem toho sa podieľa na srdcovej činnosti, regulácii nervosvalovej činnosti a je jedným z faktorov zrážania krvi.

Naše telo prirodzeným spôsobom získava vápnik z pestrej a vyváženej stravy. Je obsiahnutý v mlieku, v syroch, brokolici, vajciach, orechoch a rôznych semienkach, tiež v zelenom čaji.

Nedostatok vápnika v organizme sa môže prejaviť napríklad zvýšenou kazivosťou zubov, tetániou (ochorenie nervového systému), zmenami na kostiach a dermatologickými problémami (ekzém, lámaosť vlasov).

Najdôležitejším dôsledkom nedostatku vápnika sú osteoporotické symptómy prejavujúce sa najčastejšie u postmenopauzálnych žien a starších mužov. Ľudia, ktorí trpia týmto ochorením, majú kosti viac náchylné k zlomeninám. U žien je toto ochorenie častejšie najmä z dôvodu, že po menopauze u nich dochádza k úbytku hormónu estrogénu, čo vedie k úbytku kostnej hmoty. Práve dostatočný príjem vápnika môže tento proces veľmi výrazne spomaliť.

BIO Calcium OVOVITAL® je ideálnym prípravkom na doplnenie dennej potreby vápnika pri prevencii osteoporotických symptómov. Obsahuje čisto prírodný vápnik a dôležité minerály, ktoré vstrebávanie vápnika podporujú: horčík, fosfor, stroncium, meď a zinok. Zároveň neobsahuje žiadne prídavné chemické látky, ako farbivá a príchute, ktoré zaťažujú organizmus. Je preto vhodný aj pre ľudí s alergiami, pre deti, diabetikov, fenylketonurikov, celiatikov, ako i ľudí s laktózovou intoleranciou. Moringa Caribbean Bio Calcium s vitamínom D3 je vhodné tiež pre dospievajúcich v období inzenzívneho rastu, osoby s nedostatočnou fyzickou aktivitou a sedavým spôsobom života, fajčiarov a osoby nadmerne konzumujúce kávu a alkohol.

BIO Calcium OVOVITAL® sa od bežných kalciových prípravkov výrazne odlišuje tým, že nejde o chemicky pripravovanú vápenatú soľ, ale o prírodný produkt pripravený z vaječných škrupín. Vysoká biologická dostupnosť - má až o 30% vyššiu vstrebateľnosť - je zabezpečená vďaka unikátnemu zloženiu: vápnik, stopové prvky a biogénne látky.

Vápnik

 • je potrebný na udržanie zdravých kostí a zubov
 • prispieva k normálnemu fungovaniu svalov
 • prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi
 • prispieva k správnej látkovej premene na tvorbu energie

Veľmi dôležitým partnerom pre správnu hladinu vápnika v krvi je vitamín D.

Zaujímavosť: Prekvapivo potravinou najbohatšou na vápnik je mak. Obsahuje až dvanásťkrát viac vápnika ako mlieko (aj makovým koláčom robíme niečo pre svoje zdravie). S niektorými látkami obsiahnutými v rastlinách (napr. kyselina šťaveľová), tvorí vápnik nerozpustné komplexy, čím je jeho je vstrebávanie výrazne znížené. Túto skutočnosť by mali mať na zreteli najmä vegetariáni a vegáni.

 • VITAMÍN D3

Vitamín D3 (cholekalciferol) patrí medzi vitamíny rozpustné v tukoch. Je to najdôležitejší vitamín zo skupiny vitamínov D. Ľudský organizmus tento vitamín prirodzene prijíma v potravinách živočíšneho charakteru, najmä v rybom tuku, pečeni, vaječnom žĺtku a v mlieku. Predovšetkým sa však tvorí v pokožke pomocou UVB slnečného žiarenia, ktoré je jeho najdôležitejším zdrojom. Nedostatok vitamínu D3 sa prejavuje tiež v oslabení imunity.

Vitamín D3:

 1. prispieva k správnemu vstrebávaniu a využitiu vápnika a fosforu v organizme
 2. prispieva k normálnej hladine vápnika v krvi
 3. prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému

Vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov. Neobsahuje lepok, umelé príchute, sóju, zbytky orechov, arašídov, vajec, laktózu a iné alergény. Prípravok je vhodný aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.

 

Nutričné údaje:

v 1 kapsule Denná dávka pre dospelých % RVH
Moringa Caribbean + 200 mg 800 mg -
Bio Calcium Ovovital® 75 mg 300 mg 37,5 %
Vitamín D3 (cholekarciferol) 5 µg 200 IU / 20 µg 400 %
+ Podiel referenčnej výživovej hodnoty nie je stanovený

 

Čistý prášok Moringa Caribbean obsahuje:

Účinné látky
(stopové prvky a vitamíny)
v 100 g prášku % Referenčnej výživovej hodnoty RVH
Vápnik Ca 1 257 mg 157 %
Horčík Mg 162 mg 43 %
Železo Fe 5,8 mg 41 %
Zinok Zn 3,1 mg 31 %
Fosfor Ph 207 mg 29,5 %
Vitamín E (tokoferol) 116 mg 967 %
Vitamín C 321 mg 401 %
Vitamín A (retinol) 1,0 mg 125 %
Vitamín B3 (niacin) 3,4 mg 21,3 %

 

Odporúčané dávkovanie:

 • Odporúčaná denná dávka dospelí – 4 kapsule (2 × 2 kapsule) denne
 • Odporúčaná denná dávka pre tínedžerov a deti 3 – 18 rokov: 2 × 1 kapsula denne
 • Užívať po jedle, zapiť aspoň 200 ml vody

 

Upozornenie: Odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Výživový doplnok nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy.

3405

 Obsah: 120 kapsúl

Krajina pôvodu: Slovensko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Moringa Caribbean svojím zákazníkom ponúka jednu z najvýživnejších rastlín, aké kedy boli objavené - moringu olejodárnu.

 #ShowMore#

O tejto rastline sa hovorí aj že je "strom života" kvôli svojim blahodárnym účinkom na ľudský organizmus a vďaka tomu si našla čestné miesto v rebríčku svetových superpotravín známych aj ako "superfoods".

Spoločnosť Moringa Caribbean vznikla úplnou náhodou. Jej zakladatelia sa totižto nepozornosťou ocitli na karibskom ostrove Svätá Lucia, kde objavili "zelený karibský všeliek"! Ich komunikácia s tamojšími domorodcami a pochopenie ich životnej filozofie sa stalo ich poslaním a viedlo ich to k vytvoreniu tejto spoločnosti. Na ostrove založili plantáž a rozhodli sa túto rastlinu priviesť aj na európsku pôdu.

Túto filozofiu a blahodárne účinky moringy zhmotnili v doplnkoch výživy a kozmetických produktoch, ktoré vytvárajú na mieru pre vás!