Kyselina askorbová - vitamín C - 200 tabliet - HealthNA

Kód: 2152
Množstevná zľava
Značka: HealthNA
€6,89 €5,74 bez DPH
Skladom (>10 ks)
Môžeme doručiť do:
25.6.2024

Zvyšuje prispôsobivosť tela a jeho odolnosť voči infekciám, podporuje regeneračné procesy. Prevencia a liečba nedostatku vitamínu C.

Detailné informácie

Podrobný popis

Kyselina askorbová dražé.

Zvyšuje prispôsobivosť tela a jeho odolnosť voči infekciám, podporuje regeneračné procesy. Prevencia a liečba nedostatku vitamínu C.

Dávkovanie a spôsob použitia: Liek sa užíva vnútorne po jedle.

 • Prevencia: dospelí v dávke 0,05 - 0,1 g (1 - 2 tablety) za deň, deti od 5 rokov s dávkou 0,05 g (1 tableta) za deň.
 • Na ošetrenie: dospelí 0,05 - 0,1 g (1 - 2 tablety) 3 - 5 krát denne, deti od 5 rokov 0,05 - 0,1 g (1 - 2 tablety) 2 - 3-krát deň.
 • Počas tehotenstva a dojčenia 0,3 g (6 tabliet) za deň počas 10-15 dní, potom 0,1 g (2 tablety za deň) za deň.

Zloženie na jedno dražé:

Aktívne zložky: 0,05 g kyseliny askorbovej

Pomocné látky: cukor, škrobový sirup, slnečnicový olej, vosk, mastenec, aromatická esencia, chinolínové žlté farbivo E-104.

Popis:

Dražé zelenkavo-žlté alebo žltej farby, guľatej formy a rovnakej farby.

Farmakoterapeutická skupina:

Vitamín.

Farmakologické vlastnosti:

Kyselina askorbová sa aktívne podieľa na mnohých redoxných reakciách a má nešpecifický všeobecný stimulačný účinok na organizmus. Zvyšuje prispôsobivosť tela a jeho odolnosť voči infekciám; podporuje regeneračné procesy.

Príbalový leták:

Prevencia a liečba nedostatku vitamínu C.

Ako pomocné prostriedky: hemoragická diatéza, nazálne, maternicové, pľúcne krvácanie; predávkovanie antikoagulantami; choroby gastrointestinálneho traktu sprevádzané zníženou absorpciou vitamínu C; pomaly hojace sa rany.

Zvýšená fyzická a psychická záťaž, obdobie tehotenstva a dojčenia, obdobie rehabilitácie po ťažkých dlhodobých ochoreniach.

Nepoužívať pri:

Precitlivenosť na liek, tromboflebitída, tendencia k trombóze, cukrovka.

Opatrne:

Hyperoxalatúria, zlyhanie obličiek, hemochromatóza, talasémia, polycytémia, leukémia, sideroblastická anémia, deficit glukózy-6-fosfátdehydrogenázy, kosáčikovitá anémia, progresívne malígne ochorenia, tehotenstvo.

Vedľajšie účinky:

 • Centrálny nervový systém (CNS): bolesť hlavy, pocit únavy, pri dlhodobom používaní veľkých dávok - zvýšená excitabilita CNS, poruchy spánku. 
 • Poruchy trávenia: podráždenie gastrointestinálnej sliznice, nevoľnosť, vracanie, hnačka, kŕče žalúdka. 
 • Endokrinný systém: inhibícia funkcie ostrovkového aparátu pankreasu (hyperglykémia, glukozúria). 
 • Močový systém: pri použití vo vysokých dávkach - hyperoxalatúria a tvorba močových kameňov zo šťavelanu vápenatého. 
 • Krvný obeh: trombóza, pri požití vo vysokých dávkach - zvýšenie krvného tlaku, rozvoj mikroangiopatií, myokardiálna dystrofia.
 • Alergické reakcie: kožná vyrážka, zriedka - anafylaktický šok. 
 • Laboratórne ukazovatele: trombocytóza, hyperprotrombinémia, erytropénia, neutrofilná leukocytóza, hypokalémia. 
 • Iné: hypervitaminóza, pocit horúčky, pri dlhodobom užívaní veľkých dávok – zastavenie sodíka (Na+) a tekutín, zhoršený metabolizmus zinku (Zn2 +), medi (Cu2+). 

Predávkovanie:

Pri použití viac ako 1 g denne je možné pálenie záhy, hnačka, problémy s močením alebo sfarbenie moču , je možná hemolýza (u pacientov s deficitom glukózy-6-fosfát dehydrogenázy).

Ak sa vyskytnú akékoľvek vedľajšie účinky, prestaňte liek užívať a kontaktujte lekára.

Interakcia s inými liekmi:

Zvyšuje koncentráciu benzylpenicilínu a tetracyklínov v krvi; v dávke 1 g / deň zvyšuje biologickú dostupnosť etinylestradiolu. Zlepšuje absorpciu prípravkov železa v čreve; môže zvýšiť vylučovanie železa pri použití s ​​deferoxamínom. Kyselina acetylsalicylová (KAS), perorálne antikoncepčné prostriedky, čerstvé džúsy a zásadité nápoje znižujú absorpciu. Pri súbežnom použití s ​​KAS sa vylučovanie kyseliny askorbovej močom zvyšuje a vylučovanie KAS sa znižuje. KAS znižuje absorpciu kyseliny askorbovej asi o 30%. Zvyšuje riziko kryštalúrie pri liečbe krátkodobo pôsobiacich salicylátov a sulfanilamidov, spomaľuje vylučovanie kyselín obličkami, zvyšuje vylučovanie liekov, ktoré majú zásaditú reakciu (vrátane alkaloidov), a znižuje koncentráciu perorálnych kontraceptív v krvi. Zvyšuje celkový klírens etanolu, ktorý zase znižuje koncentráciu kyseliny askorbovej v tele. Chinolínové lieky (fluórchinolóny atď.), Chlorid vápenatý, salicyláty, glukokortikosteroidy pri dlhodobom používaní vyčerpávajú zásoby kyseliny askorbovej. Pri súbežnom použití znižuje chronotropný účinok izoprenalínu. Pri dlhodobom alebo vysokom dávkovaní môže disulfiram-etanol interferovať. Pri vysokých dávkach zvyšuje vylučovanie mexiletínu obličkami. Barbituráty a primidón zvyšujú vylučovanie kyseliny askorbovej močom. Znižuje terapeutický účinok antipsychotík (fenotiazínových derivátov), ​​tubulárnej reabsorpcie amfetamínu a tricyklických antidepresív.

Špeciálne pokyny:

Vzhľadom na stimulačný účinok kyseliny askorbovej na syntézu kortikosteroidných hormónov je potrebné sledovať funkciu nadobličiek a krvný tlak. Pri dlhodobom používaní veľkých dávok je možná inhibícia funkcie ostrovkového aparátu pankreasu, preto sa musí počas liečby pravidelne monitorovať. U pacientov s vysokým obsahom železa v tele by sa kyselina askorbová mala používať v minimálnych dávkach.

Predpis kyseliny askorbovej pacientom s rýchlo sa množiacimi a intenzívne metastatickými nádormi môže priebeh procesu zhoršiť. Ako redukčné činidlo môže kyselina askorbová skresliť výsledky rôznych laboratórnych testov (glukóza v krvi, bilirubín, transaminázová aktivita, laktát-dehydrogenáza).

Použitie počas tehotenstva a dojčenia:

Minimálna denná potreba kyseliny askorbovej v trimestroch tehotenstva II-III je asi 60 mg. Minimálna denná potreba na dojčenie je 80 mg. Materská strava obsahujúca dostatočné množstvo kyseliny askorbovej je dostatočná na prevenciu nedostatku vitamínu C u dojčaťa (odporúča sa, aby dojčiaca matka neprekročila maximálnu dennú požiadavku na kyselinu askorbovú).

 

Podmienky predaja v lekárňach:

Bez lekárskeho predpisu.

Podmienky skladovania:

Na suchom a tmavom mieste pri teplote neprevyšujúcej 25 °C.

Dátum expirácie:

2 roky. Nepoužívajte po dátume expirácie.

Zloženie: viď obal

Krajina pôvodu: Rusko

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Pod touto značkou nájdete rôzne produkty sibírskej medicíny, kozmetiky, ale aj známe ruské špecialitky a pochúťky.

#ShowMore#

Čo patrí medzi natypickejšie ruské produkty?

 • vrámci kozmetiky: dechtové mydlo a iné výrobky z brezového dechtu, drevené masážne produkty, analgetické krémy na chrbticu, krémy na chodidlá, hrebene a i.
 • vrámci medicíny: befungin - extrakt z čagy, Ivan čaj a i.
 • vrámci potravín: hematogén tyčinky, zdravé tyčinky pre deti, jedlé oleje...