Prírodné farby na vlasy HENA

Vlasy su korunou krásy a mať ich zdravé, lesklé a husté, to je sen nielen každej ženy, ale aj muži si na ich kvalite a vzhľade potrpia.
Prírodné farby na vlasy bez obsahu syntetických látok a amoniaku sú ideálnou voľbou pre každého, kto chcem svojim vlasom dopriať to najlepšie, čo príroda ponúka.

#ShowMore#

 

Jednou z populárnych prírodných alternatív k syntetickým farbám na vlasy, ktorá poskytuje trvalú farbu, zvyšuje objem vlasov a zlepšuje ich zdravie, je HENNA.
Henna je prírodné farbivo, ktoré sa už po tisícročia používa nielen na farbenie vlasov, ale celkovú ozdobu tela – nechtov aj pokožky. Vyrába sa zo sušených  listov a stoniek rastliny Lawsonia Inermis, ktoré sa následne pomelú na prášok. Rastie prevažne v Indii s v severnej Afrike. V dnešnej dobe sa stala súčasťou mnohých kozmetických prípravkov a získava si čoraz väčšiu popularitu. Prečo?

Henna totiž poskytuje mnoho výhod a to aj vrátane zdravotných benefitov. Jedným z významných je jej čistota a zdravotná neškodnosť.
Henna je totiž čisto prírodná látka, ktorá neobsahuje žiadne chemikálie, ktoré by mohli poškodiť vlasy alebo narušiť vlasovú pokožku. Práve naopak, henna môže výrazne pomôcť v boji proti lupinám, zmierniť svrbenie a podráždenie a celkovo zlepšuje kondíciu vlasov. Je preto vhodná aj pre alergikov, alebo pre ľudí trpiacich ekzémami.
Vďaka tomu, že henna nepreniká do hĺbky vlasu, ale pôsobí len na jeho povrchu ( obaľuje sa na vlas vo vrstvách ), nenarušuje vlasovú štruktúru. Týmto chráni vlasy pred lámaním, minimalizuje štiepenie končekov a spevňuje ich.

Henna obsahuje viaceré účinné látky, ktoré majú pozitívny vplyv aj na rast vlasov a posilňujú ich korienky. Medzi významné patria napríklad taníny, ktoré pomáhajú pri uzatváraní vlasových pórov a tým pomáhajú zmierniť vypadávanie vlasov.
Henna obsahuje aj kyselinu pantoténovú (vitamín B5), ktorá pomáha zlepšiť kvalitu vlasov a podporuje tiež ich rast. Vitamín C a E, ktoré sú tiež prítomné v henne, poskytujú antioxidačnú ochranu a zabraňujú poškodeniu vlasov, ktoré spôsobujú nestabilné voľné radikály.
Niektoré prírodné farby na vlasy sú okrem obsahu henny obohatené aj o ďalšie prírodné zložky, ako sú byliny a oleje,  ktoré poskytujú dodatočné výhody pre vlasy a zvyšujú ich blahodarné účinky na vlasy. Obľúbenou ingredienciou prírodných farieb na vlasy z našej ponuky sú napríklad argánový olej, ricínový olej, lopúchový olej alebo šťava z aloe vera a pod.

Ak by sme mali zhrnúť výhody používania henny ako farby na vlasy, tak medzi tie najvýznamnejšie by sme určili zaradili tieto:

 • pomoc pri vypadávaní vlasov
 • pomoc v boji proti lupinám
 • výživa, hydratácia a ochrana vlasov pred zničením
 • farbenie v pohodlí domova + finančná úspora
 • variabilita odtieňov a ich vzájomná kombinácia – jednotlivé farby môžete spolu kombinovať a namiešate si vždy jedinečný a sýty odtieň
 • dlhá trvácnosť henny na vlasoch
 • bezpečnosť a čistota – henna zvyčajne nespôsobuje alergické reakcie
 • použitie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy
 • je vhodná aj na šediny

Hoci henna nemá len výhody, jej nevýhod nie je až tak veľa, spomenieme však niektoré, ktoré podľa nás stoja za zmienku:

 • časová náročnosť – nanášanie henny si vyžaduje istú zručnosť a pracnosť a tiež je potrebný dlhší čas na pôsobenie henny
 • henna nemá zosvetľujúce účinky
 • problematickejší je aj prechod na opätovné farbenie syntetickými farbami. Je potrebné si počkať na odrast vlasov alebo vlasy farbené hennou ostrihať

Ak uprednostňujete prírodné produkty a hľadáte šetrnú alternatívu k chemickým farbám na vlasy, vyskúšajte niektorú z prírodných farieb na vlasy z našej ponuky. Vďaka henne sa budete môcť tešiť zdravým a krásnym vlasom s trvalou farbou, ktorá vám dlho vydrží. 

♥ Hoci spisovne je správny výraz "hena", na našom e-shope používame výraz "henna". Robíme tak z dvoch dôvodov. Po prvé, tento výraz sa u nás na Slovensku viac udomácnil a je viac preferovaný a populárny medzi našimi zákazníkmi. Po druhé, chceme sa prispôsobiť medzinárodnému názvu tohto produktu, ktorý je známy a obľúbený po celom svete. Dúfame, že vám to neprekáža a že si u nás nájdete henu či hennu podľa svojho vkusu a potreby 😊.

4 položiek celkom
download (3)
Tip Množstevná zľava
€2,99 bez DPH
€3,59

Posilňujúca krémová bezfarebná iránska henna.

Kód: 2013
Henna iránska prírodná pre všetky typy vlasov, bezfarebná - Fitokosmetik - 25g
Akcia Množstevná zľava
€1,59 –25 %
€0,99 bez DPH
€1,19

Táto kvalitná bezfarebná iránska henna je účinným prírodným prostriedkom na posilnenie vlasov, stimuláciu ich rastu. Zároveň vlasy vyživuje a bráni ich vypadávaniu. Táto henna...

Kód: 1167
Henna iránska prírodná, bezfarebná Fitokosmetik 25g
Akcia Množstevná zľava
€1,69 –29 %
€0,99 bez DPH
€1,19

Bezfarebná prírodná henna je účinným prírodným  prostriedok na starostlivosť o vlasy, pokožku hlavy a celé telo. Má astringentné ( sťahujúce), čistiacie a dezinfekčné účinky....

Kód: 4454
Basma iránska na farbenie a posilnenie vlasov, prírodná Fitokosmetik 25g
Akcia Množstevná zľava
€1,79 –27 %
€1,08 bez DPH
€1,29

Basma je rastlinná farba na vlasy určená na farbenie a posilnenie vlasov. Dodá vašim vlasom hlboký chladný čierny odtieň s jemnými odleskami indigovej modrej. Výsledný farebný...

Kód: 4453