Ako dávkovať a používať Manuka Med?

Manuka med z Nového Zélandu už určite mnohí poznáte (viac s o ňom dočítate v samostatnom článku tu). O mede a jeho antibakteriálnych účinkoch sa vie už od nepamäti. V článku sa dozviete, ako tento med používať a správne dávkovať.

Ako si čo najlepšie vychutnať MGO™ Manuka med

LyzickaNajlepší spôsob ako si ho vychutnať je priamo z lyžice.

Teply napojJe výbornou náhradou cukru v teplých nápojoch, rovnako ako aj doplnkom k raňajkám, či smoothies.

NapojPôsobí ako povzbudzujúci prostriedok pred cvičením alebo po ňom, a rovnako môže byť vhodným doplnkom stravy pre deti.

Vyhnite sa vystaveniu medu vysokým teplotám, aby sa zachovali prirodzené vlastnosti medu.

Ako čo najefektívnejšie dávkovať Manuka med a pre ktorý sa rozhodnúť?

Na podporu imunity

Odporúčame siahnuť po mede s označením Manuka medy MGO™ 30+ Manuka medy MGO™ 100+ alebo  Manuka medy MGO™ 250+. Jedna lyžička denne. Dávkovanie môžete samozrejme zvýšiť podľa chuti. Taktiež môžete bežne používať aj med s vyšším MGO faktorom ako mnohí naši zákazníci.

Deťom od 1 roka

Návod na dávkovanie je rovnaký ako v prípade dospelej osoby. Lyžička denne resp. podľa potreby. Zo skúseností našich zákazníkov môžeme potvrdiť, že sa poväčšine deti od 3 - 4 rokov samé na Manuka med pýtajú.

Nezabudnite, že akýkoľvek med nie je vhodná potravina pre deti do 12 mesiacov.

V prípade zdravotných ťažkostí

Treba si uvedomiť, že Manuka med nie je klasifikovaný ako liek, ani jeho náhrada. V našom prípade med s vyšším obsahom MGO používame pri bolesiach hrdla a siahli by sme po vyššich faktoroch aj v prípade žalúdočných ťažkostí, prípadne ak by nám test z výterov potvrdil výskyt nejakej baktérie.

Keď nás bolí hrdlo, tak po užití medu nepijeme aspoň pol hodinu a v prípade žalúdočných ťažkostí odporúčame med užívať na lačno. Z našich skúseností je najideálnejšie dostať med na postihnuté miesto a nechať ho tam pôsobiť čo najdlhšie.

Manuka med je najvhodnejšie konzumovať podľa vašej chuti. Ak s ním nemáte skúsenosť začnite nalačno ráno 2-3 čajové lyžičky, alebo 1 čajovú lyžičku 2-3 krát denne vždy pol hodinu pred jedlom alebo pitím. Dávkovanie upravte podľa chuti a svojich potrieb. Pri závažnejších zdravotných ťažkostiach odporúčame vyskúšať Manuka medy MGO™ 400+alebo Manuka medy MGO™ 550+.

Tipy na uskladnenie

Med nie je vhodné uskladňovať v chladničke. Nízke teploty môžu spôsobiť kryštalizáciu medu.

Všetky druhy medov v našej ponuke sú stopercentne prírodnými produktmi a preto sa môžu v jednotlivých várkach jemne odlišovať chuťou, farbou či textúrou, ktoré sa počas dozrievania vyvíjajú.

 

Váš Juraj, odborník na ruskú medicínu a kozmetiku.

Juraj fotka na Herbatica

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie