Zázračný čierny minerál z Ruska- Šungit

V tomto článku by som Vám chcel predstaviť jeden z klenotov ruskej medicíny- šungit.

Povieme si niečo o jeho účinkoch a o produktoch, ktoré sa z neho vyrábajú. Šungitová ruda sa vyskytuje iba na jedinom mieste planéty, je ňou Karélia na Severozápade Ruska.

Šungit

 

Šungit obsahuje fullerén, ktorý je jedným z najsilnejších antioxidantov, má úžasné čistiace účinky.

Šungitová voda pomáha liečiť protizápalové ochorenia, alergie, kĺbové problémy, ale aj kožné problémy.
Šungitom si filtroval vodu už Peter Veľký, dokonca vydal nariadenie, aby každý jeho vojak mal vo fľaši šungitovú drť, ktorá filtrovala vodu, toto opatrenie malo zabrániť prenosu nákaz. Táto informácia je zo zápisov o bitke pri Poltave z roku 1726, kedy Švédsky vojaci našli tieto ,,kamienky,, vo fľašiach svojich ruských protivníkov.

Šungit je paradoxne najstarší minerál obsahujúci uhlík, máme ho tu už 2 miliardy rokov. Nakoľko šungit sa dá nájsť iba v Rusku, v priebehu rokov sa začalo so šungitom a šungitovou drťou stále viac a viac experimentovať.

Začala sa používať s jazvečím tukom, proti bolesti, so včelím jedom, s nátržnicou atď. Už vtedy sa prakticky zistilo, že fullerény obsiahnuté v šungite aktívne pohlcujú toxíny a v kombinácii s bylinkami majú maste protizápalové účinky.Šungit bol tak účinný, že sa z drte, bylín a mastí začali vyrábať komplexné krémy, ktoré svojou účinnosťou nedovolili v Rusku vstúpiť na trh tým konvenčným krémom proti opuchom, ktoré poznáme z našich lekární.

Preto ten kto hľadá prírodnú alternatívu pre svoje zdravie by sa mal pri šungite určite zastaviť a zamyslieť. Využitie šungitových krémov má široký záber, z vlastnej skúsenosti môžem doporučiť.

Šungitový krém. Pokiaľ sa venujete športu, alebo fyzicky namáhavej práci, viete ako Vás vedia bolieť kĺby a svaly po dobre vykonanej práci. Ja boxujem, počas tohto gentlemanského športu sa mi neraz stalo, že som predĺžil úder tam, kde to bolo ramenu neprirodzené. Na druhý deň nastupuje bolesť a ruky sú Vám nanič, len vysia. Keď som si večer vmasíroval krém do ramien, nedával som tomu šancu a povedal som si, že je to výmysel tlupy šarlatánov z Ruska. Dnes za ten výmysel ďakujem, slúži mi veľmi dobre, prečo by nemohol aj Vám?

Či ste sa buchli pri športovom výkone, alebo o stoličku v kancelárii je jedno. Šungitový krém so sustarutinom má protizápalové účinky. A čo na kŕčové žily? Na to sú hlavne pijavice a krém Sofia, ktorý nájdete tu. ?

Iné produkty, ktoré obsahujú zázračný minerál šungit sme pre Vás pripravili na náš e-shop :-)