Za studena lisované výlisky z cédrových orieškov - Herbatica - 100g

Kód: 3495
Množstevná zľava
Značka: Herbatica
€9,49
Momentálne nie je skladom
Môžeme doručiť do:
25.4.2023
Položka bola vypredaná…

Výlisky z cédrových orieškov sú bohaté na vlákninu, železo, horčík, vápnik, fosfor, draslík, sodík, zinok, kyselinu listovú a vitamíny A, B, E a C.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Odkiaľ cédrové orechy pochádzajú?

Cédrové oriešky rastú na borovici sibírskej - cédre (Pinus sibirica) počas krátkeho sibírskeho leta. Prírodné podmienky na Sibíri sú dosť drsné, ale prirodzená rovnováha je tam usporiadaná tak, aby počas krátkeho teplého obdobia flóra a fauna absorbovala potrebné látky čo najintenzívnejšie po celý rok, ktorý zahŕňa aj studenú sibírsku zimu. Príroda je inteligentnejšia ako človek, preto všetko, čo sa vytvára bez jeho účasti, má oveľa väčšiu hodnotu ako umelo vytvorené produkty. Sibírčania žijú v rovnakom rytme s prírodou, preto je tu spôsob života zameraný na jeho cyklickú povahu. Počas jari, leta a jesene miestni obyvatelia zbierajú dary prírody, ktoré poskytujú potrebný prísun vitamínov, mikroelementov a ďalších živín. Tento spôsob života sa prenášal z generácie na generáciu, takže sa človek naučil múdro prijímať dary prírody a starať sa o ňu ako o hlavný zdroj života.

Čo sú cédrové výlisky? 

Takmer 50% cédrových orechov tvoria tuky, ktoré sú jedinečné svojím zložením. Tieto tuky sú veľmi cenné, ale ťažko stráviteľné. Preto sa odporúča používať cédrové oriešky v množstve najviac 30 g denne. Cédrové oriešky obsahujú tiež 15 až 25% ľahko stráviteľných bielkovín. Tieto zložky cédrového orieška izolujeme ako samostatný produkt - cédrové výlisky. Tento produkt získavame lisovaním, to znamená extrakciou tukov z jej zloženia. Vďaka tomu získame jedinečný diétny produkt - obsah tuku v jeho zložení je minimalizovaný, zatiaľ čo bielkovinové a vitamínové zložky sú koncentrovanejšie. Je zásadne dôležité, aby sa tuky uvoľňovali z orecha najprirodzenejším spôsobom - lisovaním na prírodnom drevenom lise bez zahrievania alebo iného účinku na surovinu. Takto môžete uchovávať užitočné látky v najoriginálnejšej podobe. Po vylisovaní je výrobok zabalený do vákuového obalu, čo minimalizuje vplyv vonkajšieho prostredia a umožňuje dlhodobé skladovanie produktu.

Výhody cédrových výliskov

Cédrové výlisky sú bohaté aj na vápnik, železo, zinok. Obsahujú  vitamíny: A, PP, E, C, B6, B2, B1 a sú obzvlášť cenené pre najviac deficitné skupiny aminokyselín (tryptofán, cystín, cysteín, arginín, tyrozín), ktoré sú nevyhnutným prvkom pre správne fungovanie tela. 

 • Posilňujú obranyschopnosť
 • Detoxikujú organizmus
 • Prevencia proti rakovine
 • Znižujú hladinu cukru v krvi
 • Podporujú trávenie
 • Zlepšujú vyprázdňovanie
 • Zlepšuje priebeh ochorenia dýchacích ciest
 • Prevencia proti kardiovaskulárnym ochoreniam
 • Znižujú vysoký cholesterol z krvi
 • Prevencia proti anémii
 • Podporujú krvotvorbu
 • Upokojujú nervový systém
 • Zlepšujú náladu a funkciu mozgu
 • Dodávajú energiu

Cédrové výlisky nie sú len výživné, sú aj chutné. Chuťou pripomínajú píniové oriešky, majú jemne sladkastú no zároveň horkastú chuť. 

RAW cédrové výlisky sú lisované na dreve a neprichádzajú do kontaktu s kovom. Sú vhodné pre vegánov - neobsahujú mlieko, vajcia ani lepok. 

Použitie: Cédrové výlisky sú určené na priamu konzumáciu, môžu sa pridávať do jedál (raňajok, koláčov a i.).

Výživová a energetická hodnota na 100 g:

Energia 430 kcal
Tuky 19 g 
Bielkoviny 31 g 
Uhľohydráty 33 g 

 

Zloženie: za studena lisované cédrové orechy

Objem: 100 g

Krajina pôvodu: Rusko

 

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AI Avatar autora | 8.7.2022
výborná chuť
5
AF Avatar autora | 10.6.2022
chutia výborne!

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Áno, je to tak, Herbatica je už značkou. Herbatica je malou rodinnou firmou, ktorá sa zaoberá predajom, distribúciou a výrobou toho najlepšieho zo sveta prírodných produktov. 

#ShowMore#

Jej produkty prinášajú zákazníkovi vždy pridanú hodnotu. V našej ponuke nájdete, okrem iného, za studena lisované prírodné oleje, ktorými sú za studena lisovaný argánový olej, či opunciový olej. Môžete však v tejto ponuke nájsť aj tradičný ruský Ivan čaj, prírodný marocký ghassoul íl, za studena lisované výlisky z cédrových orieškov, BIO ružovú vodu a taktiež aj širokospektrálne CBD kvapky. 

Okrem toho všetky tieto zdravé prírodné produkty sú balené v ekologických obaloch.