Probiotiká z moringy - 30 kapsúl - Moringa Caribbean

Kód: 3980
€29,99
Skladom (10 ks)
Môžeme doručiť do:
13.6.2023

PROBIOTIC Moringa Caribbean je komplexom 10 kmeňov bifidobaktérií a laktobacilov - vitálnych mikroorganizmov a čistého prášku Moringa Caribbean v BIO kvalite vo vegan kapsuliach.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vysoký počet priateľských probiotických baktérií - 10 miliárd vitálnych mikroorganizmov v dennej dávke 1 kapsula zaisťuje vďaka vysokokvalitným probiotickým kmeňom vysoký obsah živých kultúr. Komplex veľmi odolných probiotických kmeňov živých kultúr Moringa Caribbean so vzácnym Lactobacillus plantarum, vďaka svojej odolnosti voči kyslému prostrediu v žalúdku zaisťuje, že sa v maximálnej miere dostanú do tráviaceho traktu, kde je cieľové miesto ich pôsobenia.

Čo sú probiotiká

Slovo "probiotikum" pochádza z gréčtiny a znamená "pre život". Je opakom slova „antibiotikum“. Probiotiká sú kultúry prospešných mikroskopických organizmov pre ľudský organizmus, prirodzene sa vyskytujúce v našej črevnej mikroflóre. Sú dôležitou súčasťou imunitného a tráviaceho systému. Naše telo ich potrebuje doplniť napríklad pri užívaní antibiotík. Ich nedostatok a nerovnováha sa prejavuje zhoršeným trávením, nadúvaním, hnačkami alebo naopak zápchou.

Probiotiká pri celoročnom užívaní aj ako súčasť dovolenkovej batožiny:

 • udržujú rovnováhu črevnej mikroflóry
 • zneškodňujú patogénne baktérie v črevách
 • pomáhajú pri trávení a spracovaní potravy
 • preventívne úžívanie pred dovolenkou posilňuje črevný systém pri stravovaní v južných destináciách
 • pomoc pri prevencii tzv. “cestovateľskej hnačky
 • pôsobia ako ochrana proti kvasinkovým infekciám pri kúpaní vo verejných bazénoch
 • napomáhajú zvládnuť symptómy „špinavých rúk“ pri infekcii ústnej dutiny
 • účinne napomáhajú predchádzaniu nepríjemným zdravotným komplikáciám na dovolenkách

Bakteriálna nerovnováha

V zdravom ľudskom tele žije približne 500 druhov baktérií, ktoré ak nie sú v rovnováhe, spôsobujú množstvo zdravotných ťažkostí. Rovnováha baktérií sa najčastejšie naruší užívaním niektorých liekov, zmenou stravy, rozvojom infekcií a zápalov, stresom, veľkým množstvom alkoholu, alebo ožarovaním.

Narušiť túto prirodzenú rovnováhu mikroflóry môžu najčastejšie antibiotiká, ktoré nerozlišujú prospešné baktérie od patogénnych a tak zahubia všetky, s ktorými prídu do kontaktu. Ak vám lekár diagnostikoval bakteriálnu infekciu, pravdepodobne odídete z ordinácie s predpisom na antibiotiká. Antibiotiká sa predpisujú lekármi pri rôznych zápaloch v tele, najčastejšie pri zápale horných a dolných dýchacích ciest. Žalúdočné ťažkosti, hnačka, kŕče, nevoľnosť, alebo u žien nepríjemné kvasinkové infekcie sú najrozšírenejšími nežiaducimi účinkami užívania antibiotík, ktoré predstavujú výrazný zásah do organizmu, avšak sú nezastupiteľné v liečbe infekcií. Preto sa odporúča začať užívať probiotiká preventívne, hneď od začiatku liečby antibiotikami. A napokon ešte minimálne 14 dní po vysadení antibiotík.

Probiotiká je vhodné užívať ako doplnkovú liečbu pri:

 • užívaní antibiotík
 • zápalových a autoimunitných ochorení čriev
 • intolerancii laktózy

Ako správne užívať probiotiká

Užívanie probiotík je v súčasnosti bežná záležitosť pri užívaní antibiotík i ako súčasť zdravého životného štýlu, pre správnu funkciu tráviaceho traktu alebo podpory imunitného systému. Ich užívaním môžeme predchádzať mnohým nepríjemným zdravotným ťažkostiam a preto je veľmi dôležité uvedomiť si ich nenahraditeľnú úlohu v našom organizme.

Probiotiká možno užívať preventívne, i ako doplnkovú liečbu. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie, a pokiaľ to zdravotný stav vyžaduje, môžu sa užívať aj dlhodobo. I keď sa môžu probiotiká preventívne užívať kedykoľvek počas dňa, ideálne je ich užívať spolu s jedlom.

Pri užívaní antibiotík musí byť časový interval medzi nimi minimálne 2 hodiny, aby sa dodržala  správna účinnosť každého z nich, ako antibiotík, tak i probiotík. Najskôr by sa mali užiť antibiotiká a následne po minimálne 2 hodinách probiotiká.

Ak užívame antibiotiká každých 12 hodín, probiotikum sa má užívať tiež dvakrát denne. Takto stále dodávame nášmu organizmu živé baktérie a priebeh liečby je k nášmu organizmu omnoho šetrnejší. Ukončenie užívania antibiotík však neznamená aj ukončenie užívania probiotík. S ich užívaním by sme mali pokračovať aspoň dva až tri týždne po ukončení liečby antibiotikami.

PROBIOTIC Moringa Caribbean - pokročilá metóda kultivovania probiotických kmeňov - každý kmeň probiotík kultivovaný samostatne – zaručuje ich certifikovaný obsah, vzájomný pomer a kvalitu jednotlivých kultúr:

Bifidobacterium bifidum,
Bifidobacterium breve,
Bifidobacterium lactis,
Bifidobacterium longum,
Lactobacillus acidophilus,
Lactobacillus bulgaricus,
Lactobacillus casei,
Lactobacillus plantarum,
Lactobacillus rhamnosus,
Streptococcus thermophilus.

Probiotic Moringa Caribbean obsahuje niektoré vzácne probiotické kultúry s jedinečnými účinkami v ľudskom organizme:

 • Lactobacillus plantarum
  • zastavuje rast a množenie patogénnych baktérií v črevách, chráni vitamíny, živiny a antioxidanty a stimuluje imunitný systém
 • Lactobacillus acidophilus
  • pri hnačke a trávení mliečnych potravín - intolerancii laktózy, zvyšuje účinnosť funkcie blokovania toxínov
 • Lactobacillus rhamnosus
  • pri prevencii "cestovateľskej hnačky"
 • Bifidobacterium longum
  • pri kvasinkových infekciách u žien a pri akútnych hnačkách
 • Bifidobacterium bifidum
  • bráni množeniu patogénnych črevných baktérií – laktobacilov a enterokokov
 • Lactobacillus casei
  • zmiernenie príznakov zápchy
 • Bifidobacterium breve
  • zmierňuje silné nadúvanie a plynatosť a zabraňuje tvorbe Candida albicans, ktorá spôsobuje kvasinkové infekcie
 • Streptococcus thermophilus
  • rozkladá laktózu (cukor v mlieku), ktorú ľudia s intoleranciou laktózy ťažko trávia

Zaujímavosť

Je známe, že Chronova choroba je produkovaná iracionálnym množením škodlivých baktérií známych ako E. coli. Štúdia, ktorá používala Lactobacillus casei ako liek, dokázala, že dokáže neutralizovať prozápalové účinky E. coli, a tým zmierňovať príznaky choroby. Lekári tiež uviedli, že komenzálny vzťah, ktorý majú baktérie s črevným imunitným systémom, je dôležitým faktorom pri vývoji IBD alebo syndrómu dráždivého čreva.

Vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.
Neobsahuje lepok, umelé príchute, sóju, zbytky orechov, arašídov, vajec, laktózu a iné alergény.

Dávkovanie: Odporúčané dávkovanie: Deti od 3-5 rokov pod dohľadom rodičov. Dospelí a deti od 6 rokov 1 kapsulu denne s jedlom. Užite najmenej 2-3 hodiny pred alebo po užití antibiotík.

Upozornenia: Nie je určené pre deti do 3 rokov. Odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Výživový doplnok nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy. Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25°C, v uzatvorenom obale. Chráňte pred vlhkom, mrazom, priamym slnečným svetlom a sálavým teplom. Uskladňujte mimo dosah detí.

Obsah balenia: 30 kapsúl

Krajina pôvodu: Slovensko

5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
JG Avatar autora | 21.4.2023
som spokojná s týmto produktom. Pomáha pri liečbe psoriáze. Čistí vnútorne. Odporúčam...

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Moringa Caribbean svojím zákazníkom ponúka jednu z najvýživnejších rastlín, aké kedy boli objavené - moringu olejodárnu.

 #ShowMore#

O tejto rastline sa hovorí aj že je "strom života" kvôli svojim blahodárnym účinkom na ľudský organizmus a vďaka tomu si našla čestné miesto v rebríčku svetových superpotravín známych aj ako "superfoods".

Spoločnosť Moringa Caribbean vznikla úplnou náhodou. Jej zakladatelia sa totižto nepozornosťou ocitli na karibskom ostrove Svätá Lucia, kde objavili "zelený karibský všeliek"! Ich komunikácia s tamojšími domorodcami a pochopenie ich životnej filozofie sa stalo ich poslaním a viedlo ich to k vytvoreniu tejto spoločnosti. Na ostrove založili plantáž a rozhodli sa túto rastlinu priviesť aj na európsku pôdu.

Túto filozofiu a blahodárne účinky moringy zhmotnili v doplnkoch výživy a kozmetických produktoch, ktoré vytvárajú na mieru pre vás!