Višnevského balzam na revitalizáciu pokožky - 30g - HealthNA

Kód: 4378
Množstevná zľava
Značka: HealthNA
€7,99 €6,66 bez DPH
Momentálne nie je skladom
Môžeme doručiť do:
7.6.2024
Položka bola vypredaná…

Balzam vyrobený podľa tradičnej receptúry profesora medicíny A. V. Višnevského s  obsahom ricínového oleja a brezovým dechtom urýchľuje regeneráciu tkanív. Balzam je účinným pomocníkom pri liečbe rán, popálenín a preležanín, ako aj vredov spôsobených omrzlinami. Obsahuje antiseptické a antibakteriálne zložky, podporuje prirodzene sušenie pokožky a jej revitalizáciu. Je vhodný aj ako prevencia vzniku otlakov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Višnevského balzam pre rýchlu regeneráciu a ochranu poškodenej pokožky

Ošetrite svoju pokožku s balzamom vytvoreným podľa osvedčenej receptúry profesora A. V. Višnevského. Ricínový olej a brezový decht predstavujú skvelú kombináciu účinných zložiek, ktoré urýchľujú proces regenerácie tkanív a poskytujú rýchlejšie hojenie. Dokonale vyživujú poškodenú pokožku. Majú regeneračný a vysušujúci účinok a dokonale čistia mazové žľazy pokožky. Spoľahlivo zabránia mokvaniu pokožky.
Balzam je vhodný pri liečbe rán, popálenín a preležanín. 
Vďaka adsorpčným a vysušujúcim účinkom môžete balzam použiť  aj ako prevenciu pred vznikom dekubitov . Zároveň vám poskytne výbornú ochranu pred vznikom bolestivých otlakov.

 

Krém/balzam má široké spektrum využitia. Jeho pozitívne účinky na pokožku využijete aj v nasledovných prípadoch:

 • zápaly kĺbov/artritída/reuma
 • lymfadenitída
 • omrzliny
 • mokvavé mozole/otlaky
 • kožný absces
 • popáleniny
 • omrzliny
 • rany (vredy, preležaniny)


 

Spôsob použitia: Naneste tenkú vrstvu balzamu na postihnutú pokožku 1-2x denne, prípadne podľa potreby. Len na vonkajšie použitie.

Zdravotné upozornenia:
Uchovávajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte pri individuálnej neznášanlivosti či precitlivenosti na niektorú zo zložiek. V prípade alergických reakcií prerušte používanie a poraďte sa s lekárom.

Skladovanie: Skladujte na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí, pri teplote do 25 ºC. Chráňte pred priamym slnečným žiarením.

Obsah balenia/Objem: 30g

Krajina pôvodu: Lotyšsko

 


Čo hovoria naši zákazníci?

Ohlasy našich zákazníkov na tento balzam sú pozitívne. Oceňujú najmä rýchlosť hojenia v porovnaní s inými dostupnými prípravkami na ošetrenie pokožky, ktoré vyskúšali.
Viacerí z nich sa podelili o svoje skúsenosti, prečítajte si o nich viac TU.


Zaujímavosti a história:

Vznik tohto špecifického balzamu je zviazaný s ruským profesorom medicíny Alexandrom Vasiljevičom Višnevskim. Okrem toho, že pôsobil v Kazani, absolvoval pracovné pobyty v Nemecku a Francúzsku, kde študoval pôsobenie anestetika novokaín pri liečbe zápalových procesov ťažko sa hojacich hnisavých rán.
Po návrate do Ruska pôsobil v Moskve, kde vymyslel systém liečby takýchto stavov, pričom skombinoval čistenie rán novokaínom a následné prikladanie obväzov s balzamom riedkej konzistencie. Balzam obsahoval ako hlavné liečivé zložky brezový decht a xeroform (bizmut tribrómfenolát) doplnené ricínovým olejom a linimentom – látkou, ktorá podráždením zvyšuje prietok krvi v okolí rany a urýchľuje proces hojenia.

V liečbe pacientov dosahoval veľmi dobré výsledky, no jeho olejový balzam preslávil až jeho syn Alexander Alexandrovič Višnevskij, ktorý pôsobil ako vojenský chirurg počas Veľkej Vlasteneckej vojny (1941 – 1945) a vďaka silným antibakteriálnym účinkom obväzov s týmto balzamom zachránil mnoho životov.
Prípravok sa dlhé roky stal súčasťou domácich lekárničiek v bývalom Sovietskom zväze a i dodnes je vyhľadávaný ako podporný prostriedok pri liečbe ťažko sa hojacich rán, preležanín, popálenín, hnisavých vredov či problematického hnisavého akné. Spolu s dôkladným a pravidelným čistením rán je naozaj spoľahlivým pomocníkom. 

Ešte stále je to „národný“ balzam, na ktorý nedá dopustiť predovšetkým stredná a staršia generácia na území Ruskej Federácie (RF).Údajne účinkuje na 15 druhov baktérií.

Zdroje:www.asna.ru,www.pubmed.gov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Pod touto značkou nájdete rôzne produkty sibírskej medicíny, kozmetiky, ale aj známe ruské špecialitky a pochúťky.

#ShowMore#

Čo patrí medzi natypickejšie ruské produkty?

 • vrámci kozmetiky: dechtové mydlo a iné výrobky z brezového dechtu, drevené masážne produkty, analgetické krémy na chrbticu, krémy na chodidlá, hrebene a i.
 • vrámci medicíny: befungin - extrakt z čagy, Ivan čaj a i.
 • vrámci potravín: hematogén tyčinky, zdravé tyčinky pre deti, jedlé oleje...