Vitamín B12 - 30 tabliet

Kód: 3371
€7,90
Skladom (13 ks)
Môžeme doručiť do:
7.12.2021

Vitamín B12 ovplyvňuje široké spektrum životných pochodov, od rastu a delenia buniek a tvorby červených krviniek až po premenu živín z potravy na využiteľnú energiu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Vitamín B12 je základná živina, ktorá pomáha telu vytvárať DNA, vyživuje mozog a nervový systém a pomáha pri tvorbe zdravých červených krviniek. Nedostatok B12 vás môže vystaviť vyššiemu riziku vzniku konkrétneho typu anémie, pri ktorom sa cítite slabí a unavení.

Aké sú výhody vitamínu B12?

  • Prevencia a liečba depresieVitamín B12 hrá úlohu pri produkcii serotonínu, takže nedostatok môže súvisieť s klinickou depresiou. V jednej štúdii sa zistilo, že postihnuté staršie ženy s nedostatkom B12 majú dvojnásobné riziko ťažkej depresie ako ženy bez deficitu. Okrem toho boli vysoké hladiny vitamínu B12 spojené s lepšou pravdepodobnosťou zotavenia z veľkej depresívnej poruchy.
  • Znížené riziko makulárnej degenerácie - Predpokladá sa, že doplnenie vitamínu B12 znižuje hladinu homocysteínu v krvi, čo môže pomôcť zabrániť vekom podmienenej makulárnej degenerácii, očnému ochoreniu, ktoré môže u starších dospelých spôsobiť slepotu. 
  • Zdravie v tehotenstve - Ak má žena v počiatočných štádiách tehotenstva nedostatok vitamínu B12, je jej dieťa vystavené zvýšenému riziku vrodených chýb neurálnej trubice a nízkej pôrodnej hmotnosti. U matiek s nízkou hladinou B12 je tiež pravdepodobnejšie, že potratia alebo predčasne porodia. 
  • Zdravie mozgu - Vitamín B12 je nevyhnutnou živinou pre neuróny v mozgu. Atrofia mozgu, ktorá sa vzťahuje na stratu neurónov v mozgu, je spojená so stratou pamäti a demenciou.

Použitie: Dospelí užívajú 1 tabletu 1-krát denne s jedlom. Konzumovať pravidelne 1 mesiac.

Zloženie: 

Obsah: 30 tabliet

Krajina pôvodu: Rusko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AM Avatar autora | 16.4.2021
Spokojnosť