Moringa Magnesium - správne fungovanie nervového systému - Moringa Caribbean - 120 kapsúl Doprava zadarmo

Kód: 3407
Doprava zadarmo
€51,59
Momentálne nie je skladom
Môžeme doručiť do:
23.10.2023
Položka bola vypredaná…

Čistý prášok zo sušených listov Moringa Caribbean vo vegan kapsuliach obohatený o Magnesium Bisglycinát a Vitamín B6.

Ideálny doplnok pre osoby vystavené zvýšenej stresovej a fyzickej záťaži. Prispieva k správnemu fungovaniu nervového systému. Pre osoby orientované na zníženie únavy a vyčerpania, na udržanie správneho energetického metabolizmu a zdravého stavu svalov a kostí.

Detailné informácie

Podrobný popis

Moringa Caribbean je pestovaná ekologickým spôsobom vo vulkanickej oblasti ostrova Svätá Lucia. Prášok je vyrobený zo šetrne sušených listov stromu Moringa Oleifera. Vysoká dávka vitamínov, minerálov, esenciálnych aminokyselín a antioxidantov prispieva k zdraviu, vitalite a regenerácii. Účinný antioxidant napomáha pri liečbe vysokého krvného tlaku a cukrovky. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov, flavonoidov a karoténov zmierňuje zápaly, pôsobí antibakteriálne, povzbudzuje imunitu a spomaľuje proces starnutia.

Moringa je zdrojom 46-tich prírodných antioxidantov, pôsobí ako prevencia proti chrípke a virózam. Osvedčila sa u diabetikov - znižuje hladinu cukru v krvi. Tiež pomáha proti únave a stresu. Vzácny prírodný prvok Zeatín spomaľuje starnutie buniek - anti-aging faktor, pôsobí proti vráskam, vyznačuje sa pozitívnym účinkom na pleť.

Aktívne látky:

 • MAGNÉZIUM - Horčík

Magnézium je obsiahnutý vo všetkých tkanivách a zúčastňuje sa na viac, ako 300 biochemických reakciách v ľudskom tele, včítane proteínovej syntézy, produkcie energie a testosterónu, inzulínovej senzitivity a absorpcie vápnika. Závisia na ňom doslova všetky telesné systémy. Až 68% populácie trpí nedostatkom horčíka a z toho môžu prameniť niektoré negatívne populačné symptómy, ako kŕče, úzkosť, nedostatok energie, zlý spánok, nervozita, či zhoršené funkcie mozgu a srdca. Dlhodobý nedostatok magnézia je spojený s radou veľmi závažných onemocnení, ako osteoporóza, chronický únavový syndróm, anémia a depresia.

Magnesium Bisglycinat je vysoko biologicky dostupná, prémiová chelátová forma horčíka, ktorá má vysokú biologickú využiteľnosť v jeho najdokonalejšej a biologicky najvyužiteľnejšej forme. Prispieva k zníženiu vyčerpania a únavy, k látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie, k správnemu fungovaniu nervového systému, svalov, psychiky a zároveň zohráva úlohu v procese delenia buniek. Pôsobí ako účinný anti-stress faktor.

 • Nedráždi žalúdok: Obsahuje horčík vo forme vysoko využiteľného bisglycinátu horečnatého. Táto forma reprezentuje minerály v chelátových väzbách. Je zložený z horčíka naviazaného na dve molekuly aminokyseliny L-glycín. Vďaka tomu sa v tele ľahko vstrebáva a neprejavujú sa vedľajšie nepríjemné laxačné účinky, či podráždenie žalúdka.
 • Ukľudňujúci účinok: Na základe skutočnosti, že L-glycín je pre telo dôležitá aminokyselina spojovaná s relaxáciou, má Magnézium bisglycinát ukľudňujúci, a čo je dôležité - na Kortizol zmierňujúci účinok (Kortizol, tzv. stresový hormón, je syntetizovaný v kôre nadobličiek a vylučuje sa v reakcii na stres).
 • Znižuje pHL-glycín tiež pomáha znižovať pH v tenkom čreve, čo prispieva k jeho vyššej vstrebateľnosti.
 • Priama cesta v organizme: Výhodou bisglycinátu horečnatého a minerálov v týchto väzbách je, že sú elektricky neutrálne a lepšie sa dostávajú v nezmenenej podobe na miesto určenia v organizme.

 

 • Vitamín B6

Vitamín B6 podporuje efektívne fungovanie nervového a imunitného systému. Prispieva k tvorbe červených krviniek, napomáha predchádzať vzniku stresu, pozitívne pôsobí na centrálnu nervovú sústavu a pomáha pri normálnej látkovej premene - tá je dôležitá práve pre tvorbu energie. Kombinácia Horčíka a Vitamínu B6 sú rokmi výskumom overené látky, ktoré prirodzene prispievajú k zníženiu vyčerpania a únavy. Vitamín B6 je rozpustný vo vode. Jeho významnými zdrojmi sú mäso, mliečne výrobky, celozrnné produkty, banány a kvasnice. Avšak v dnešnej dobe prísun vitamínu B6 klesá, zvlášť u mladej generácie. Vitamín B6 je jeden z najdôležitejších vitamínov v metabolizme proteínov. V našom tele sa nachádza v pečeni, v obličkách, slezine, alebo v mozgu a jeho prevažná časť je obsiahnutá vo svaloch (až do 90%).

 • je dôležitý pre správnu činnosť nervového systému
 • je veľmi potrebný pri syntéze červených krviniek
 • podporuje činnosť kardiovaskulárneho a imunitného systému
 • prispieva k regulácii hormonálnej činnosti
 • je dôležitý pre metabolizmus bielkovín a glykogénu

Vitamín B6 podporuje látkovú premenu bielkovín a Glykogénu – pričom Glykogén slúži ako zásobáreň buniek energiou. Prispieva aj k prirodzenej tvorbe červených krviniek, posilňuje imunitný systém a nepomáha regulácii hormonálnej činnosti.

 • Znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb: Vitamín B6 je organická zlúčenina, ktorá chráni krvné cievy a reguluje tak obehový systém. Vitamín B6 znižuje krvný tlak a cholesterol a tiež znižuje riziko kardiovaskulárnych ochorení.
 • Podporuje vývoj mozgu: Vitamín B6 je vitamín, ktorý podporuje vývoj mozgu a pomáha mozgu vykonávať jeho funkcie. Vitamín B6, ktorý hrá aktívnu úlohu pri liečbe problémov s pamäťou, je tiež nápomocný pri liečbe Alzheimerovej choroby.
 • Spúšťače hormonálnej sekrécie šťastia: Vitamín B6, ktorý pomáha zlepšovať náladu, dostať sa z depresívneho režimu, pomáha zvyšovať koncentráciu a znižovať stres vytváraním hormónov seratonínu a norepinefrínu.
 • Bojuje proti anémii: Vitamín B6, ktorý hrá dôležitú úlohu pri tvorbe hemoglobínu, pomáha zmierňovať príznaky anémie.
 • Podporuje kĺbový a kostrový systém: Vitamín B6 hrá dôležitú úlohu pri prevencii symptómov zápalu kĺbov, ako je reumatoidná artritída, a pri zmierňovaní bolesti spôsobenej týmito poruchami.
 • Znižuje menštruačné bolesti: Vitamín B6, ktorý je vysoko účinný na neurotransmiteroch zodpovedných za zvládanie bolesti v mozgu, zmierňuje predmenštruačné príznaky a menštruačné bolesti.
 • Znižuje astmatické záchvaty: Vitamín B6 znižuje záchvaty astmy tak, že zabraňuje pískaniu počas týchto záchvatov a pomáha pacientom s astmou ľahšie prekonať záchvaty.
 • Znižuje nevoľnosť: Tiež napomáha znižovať nevoľnosť, ktorá sa vyskytuje počas tehotenstva. Vitamín B6 sa môže použiť na prevenciu nevoľnosti počas tehotenstva.
 • Zabraňuje tvorbe obličkových kameňov: Vitamín B6, ak sa užíva s horčíkom, je organická zlúčenina, ktorá vám pomáha predchádzať tvorbe obličkových kameňov.
 • Pomáha regulovať spánok: Melatonín je hormón, ktorý hrá aktívnu úlohu v regulácii spánku. Vitamín B6 uľahčuje zaspávanie, pretože sa podieľa na syntéze tohto hormónu.

 

Vhodné aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov. Neobsahuje lepok, umelé príchute, sóju, zbytky orechov, arašídov, vajec, laktózu a iné alergény. Prípravok je vhodný aj pre diabetikov, celiatikov a fenylketonurikov.

Odporúčané dávkovanie:

 • Odporúčaná denná dávka dospelí – 4 kapsule (2 × 2 kapsule) denne
 • Prípravok nie je vhodný pre deti do 6 rokov
 • Tehotné ženy by nemali prekročiť dennú dávku 2 tablety
 • Užívať po jedle, zapiť aspoň 200 ml vody

Nutričné údaje:

v 1 kapsule Denná dávka pre dospelých % RVH
Moringa Caribbean + 200 mg 800 mg -
Magnesium Bisglycinat 50 mg 200 mg 54 %
Vitamín B6 1,4 mg 5,6 mg 400 %
+ Podiel referenčnej výživovej hodnoty nie je stanovený

 

Čistý prášok Moringa Caribbean obsahuje:

Účinné látky
(stopové prvky a vitamíny)
v 100 g prášku % Referenčnej výživovej hodnoty RVH
Vápnik Ca 1 257 mg 157 %
Horčík Mg 162 mg 43 %
Železo Fe 5,8 mg 41 %
Zinok Zn 3,1 mg 31 %
Fosfor Ph 207 mg 29,5 %
Vitamín E (tokoferol) 116 mg 967 %
Vitamín C 321 mg 401 %
Vitamín A (retinol) 1,0 mg 125 %
Vitamín B3 (niacin) 3,4 mg 21,3 %

 

Upozornenie: Odporúčanú dennú dávku neprekračujte. Výživový doplnok nie je náhradou vyváženej a pestrej stravy.

Uchovávanie: Uchovávajte na suchom mieste pri teplote do 25°C, v uzatvorenom obale. Chráňte pred vlhkom, mrazom, priamym slnečným svetlom a sálavým teplom. Uskladňujte mimo dosah detí.

3407

Obsah: 120 kapsúl

Krajina pôvodu: Slovensko

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Spoločnosť Moringa Caribbean svojím zákazníkom ponúka jednu z najvýživnejších rastlín, aké kedy boli objavené - moringu olejodárnu.

 #ShowMore#

O tejto rastline sa hovorí aj že je "strom života" kvôli svojim blahodárnym účinkom na ľudský organizmus a vďaka tomu si našla čestné miesto v rebríčku svetových superpotravín známych aj ako "superfoods".

Spoločnosť Moringa Caribbean vznikla úplnou náhodou. Jej zakladatelia sa totižto nepozornosťou ocitli na karibskom ostrove Svätá Lucia, kde objavili "zelený karibský všeliek"! Ich komunikácia s tamojšími domorodcami a pochopenie ich životnej filozofie sa stalo ich poslaním a viedlo ich to k vytvoreniu tejto spoločnosti. Na ostrove založili plantáž a rozhodli sa túto rastlinu priviesť aj na európsku pôdu.

Túto filozofiu a blahodárne účinky moringy zhmotnili v doplnkoch výživy a kozmetických produktoch, ktoré vytvárajú na mieru pre vás!