Éterické oleje

Esenciálny, či éterický? 

Pojem esenciálny olej sa používa v zmysle toho, že je získavaný z esencie, ktorou je jediná rastlina. Teda v zmysle jednodruhový olej, ktorého základom je jediný zdroj. Pojem éterický olej je z chemického (odborného) hľadiska správnejší, nakoľko sa jedná o olej, ktorý obsahuje ľahko prchavé voňavé látky podobné éterom.
 
Prírodné éterické oleje sa nachádzajú v tekutej forme. Používajú sa v aromatických kúpeľoch, na hlboké a jemné masáže alebo na vytváranie aromatických miestností. 
Odhalili sme tajomstvo týchto olejov, viac sa dozviete v našom článku tu. Vedeli ste o možných rizikách spojených s používaním týchto olejov? Viete o rozmanitých spôsoboch použitia? Pripravili sme pre Vás o tomto všetkom článok tu. 
 
 

Najpredávanejšie

4
14 1414
Značky

Stránka 1 z 1 - 11 položiek celkom

 • 1268 Esenciálny olej z borievky Kód: 1268
  Skladom 23 ks Výrobca: Botanika
  Kozmetický prírodný produkt. Pomáha odstrániť stavy úzkosti a depresie, nespavosť. Zvyšuje pevnosť a pružnosť pokožky. Čistí pokožku od čiernych bodiek, akné a zápalu. Pomáha pri striách a znakoch celulitídy. Urýchľuje rast vlasov a dodáva im lesk. Pomáha...

  €4,90
 • 13.esenc.olej hnedy Novinka Kód: 1320
  Skladom 15 ks Výrobca: Botanika
  Olej je získavaný z listov melaluky striedavolistej , stromu rastúcemu v Austrálii. Má charakteristickú drevitú vôňu.

  €4,90
 • 10.esenc.olej zeleny Novinka Kód: 1317
  Skladom 17 ks Výrobca: Botanika
  Olej je získavaný z nadzemnej časti rastlín, má typickú mentolovú chladivú vôňu so sladkastým dozvukom.

  €4,90
 • 1247 Esenciálny olej z jedle Novinka Kód: 1247
  Skladom 19 ks Výrobca: Botanika
  Moderná aromaterapia sa využíva ako preventívny, prirodzený spôsob udržania dobrej kondície. Terapia pomáha k odbúrania každodenného stresu, pomáha zabraňovať rozvoju ochorenia a dodáva krásu vôní do každodenného života.

  €4,90
 • 9.esenc.olej modry Novinka Kód: 1319
  Skladom 11 ks Výrobca: Botanika
  Olej je získavaný z čerstvej kôry plodov grapefruitovníka . Má žltkastú farbu a jeho vôňa osviežuje vďaka svojmu čistému charakteru.

  €4,90
 • 12.esenc.olej bordovy Novinka Kód: 1316
  Skladom 30 ks Výrobca: Botanika
  Zdrojom tohto známeho oleja sú čerstvé kvety levandule . Vyznačuje sa lahodnou kvetinovou vôňou zmiešanou s drevitými odtieňmi.

  €4,90
 • 11.esenc.olej cerveny Novinka Kód: 1318
  Skladom 26 ks Výrobca: Botanika
  Olej je získavaný z výhonkov a listov škoricovníka cejlónskeho . Má teplú, príjemnú vôňu s mierne trpkastým odtienkom. Vďaka vysokému obsahu eugenolu vôňou pripomína klinček.  

  €4,90
 • 8.esenc.olej fialovy Novinka Kód: 1315
  Skladom 22 ks Výrobca: Botanika
  Na  získanie tohto rastlinného oleja sa zbierajú stále zeleného kríka rovnakého mena. Je charakteristický sýtou ovocno-citrónovou vôňou s jemnými kvetinovými tónmi.

  €5,50
 • Lazurin - Borovicový éterický olej - 10 ml Kód: 1192
  Skladom 3 ks Výrobca: Lazurin
  Olej je vhodný pri ochoreniach dýchacích ciest, pri zápaloch hrtana, priedušiek, prínosových dutín a hrdla. Uľavuje od príznakov nádchy a chrípky.  

  €5,50
 • 1302 Jedľový olej 600x600 Kód: 1032
  Skladom 9 ks Výrobca: Lazurin
  Prirodzený zdroj provitamínov. Pomáha k stimulácii imunity a má vysoko antivírusový účinok. Znižuje zápal a bolesť pri osteochondróze, artróze, neuritídach. Efektívne účinkuje aj pri omrzlinách.

  €5,50
 • Novinka Kód: 1328
  Skladom 3 ks
  Veľmi dekoratívna keramická aromalampa oživí Váš interiér a zároveň mu dodá príjemnú vôňu. V interiéri navodí príjemnú a uvoľňujúcu atmosféru. Táto lampa je naviac vybavená praktickým uškom, ktoré slúži na jej pohodlné a bezpečné prenášanie.  

  €14

Stránka 1 z 1 - 11 položiek celkom

Tento web používa súbory cookie. Ďalším prechádzaním tohto webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.