Pestrec mariánsky- extrakt - Evalar - 20 kapsúl

Kód: 0660
Množstevná zľava
Značka: Evalar
€8,69
Skladom (12 ks)
Môžeme doručiť do:
4.4.2023

Plody Pestreca mariánskeho obsahujú komplex bioflavonoidov nazývaný silymarín, ktorý sa oddávna považuje za antioxidant. Viac sa o účinkoch dozviete na našom blogu.

Detailné informácie

Podrobný popis

Charakteristika:

Pestrec mariánsky (lat. Silybum marianum), známy aj ako Strieborný bodliak, Strakáč, Biely tŕň, Ostrolist, Podstrel, Volčec, Kardus mariánsky, Ostropestřec mariánský, Kristova koruna je jednoročná až dvojročná rastlina dorastajúca do výšky 60 – 150cm. Svoj pôvod má v stredomorí a dozrieva najmä v druhej polovici septembra. V liečiteľstve sa používa predovšetkým pri ochoreniach pečene a žlčník. Za pozitívne účinky Pestreca mariánskeho sú zodpovedné flavolignany silybin, silydianin a silychristin (silycristin, silykristin), ktoré sa súhrnne nazývajú silymarin. Silymarín je pritom známy tiež ako silný antioxidant.

Aktívne látky:

Silymarín: Ide o látku patriacu do skupiny tzv. flavolignanov, ktorá obsahuje komplex viacerých samostatných flavolignanov. Tento komplex pozostáva zo silibinínu, silydianínu, silikristínu a izosilibinínu a jeho najdôležitejšou funkciou je ochranný účinok vo vzťahu k pečeňovým bunkám. Táto látka patrí aj do kategórie hepatoprotektív.

Nenasýtené mastné kyseliny: Tento druh mastných kyselín je pre náš organizmus veľmi dôležitý. Vďaka nim môže telo vstrebávať vitamíny aj minerály. Pestrec obsahuje pomerne veľké množstvo týchto kyselín, napríklad kyselinu linolovú.

Bielkoviny, sacharidy, vláknina: Plody ostropestreca mariánskeho obsahujú až 27 % bielkovín, ktoré sú veľmi dôležité pre organizmus najmä z hľadiska štruktúry chrupaviek, vlasov či nechtov. Pre okamžitú energiu sú dôležité cukry, ktoré sa tiež v pestreci nachádzajú. Vláknina má za cieľ zlepšenie trávenia a vstrebávania potravy v celom tráviacom trakte.

Aminokyseliny: Aminokyseliny si človek nedokáže sám vyrobiť a preto ich musí prijímať z externého prostredia. Naproti tomu rastliny majú schopnosť syntézy aminokyselín a preto sú výborným zdrojom. Aminokyseliny sú dôležité najmä pre ochranu svalov, majú katalytickú funkciu, regulačnú funkciu a čo je najdôležitejšie, urýchľujú regeneráciu organizmu. Aj vďaka nim je pestrec známy ako prostriedok na regeneráciu tela po chemoterapii či po otrave.

Ostatné látky: Medzi ďalšie látky obsiahnuté v rastline patria napríklad silice, flavonidy, tyramín, histamín, síra alebo vitamín E. Zaujímavosťou je, že v rámci plodov až jednu tretinu ich látok tvoria jedlé oleje, napríklad kyselina olejová.

Spôsob použitia: Dospelí- 1 kapsula denne počas jedla. Dĺžka príjmu - 1 mesiac. Povolené dlhodobé užívanie až 3 mesiace.

Upozornenie: Nevhodné pre ľudí s neznášanlivosťou na niektorú zo zložiek, tehotným alebo dojčiacim ženám. Pred použitím sa poraďte s lekárom.

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: Tento produkt je registrovaný ako doplnok stravy. Nemá schválené liečivé účinky a nejedná sa o liek. Nie je určené ako náhrada pestrej stravy. Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Dátum spotreby vyznačený na obale.

Obsah jednotlivých zložiek v 1 tbl – 0,25 g (denná dávka) a % odporúčanej dennej spotreby

Extrakt – Ostopestrec mariánsky                      62,5 mg

-

Silymarín                                                           30 mg

100 % 1

neprevyšujte najvyššiu povolenú hranicu príjmu

V súlade s TU 10.89.19-195-21428156-2020

 

Zloženie: 1 tableta obsahuje: pestrec mariánsky extrakt 62,5mg, z toho silymarín 30mg

Balenie: 20 tabliet

Krajina pôvodu: Ruská federácia

Informácie o účinkoch pestreca mariánskeho nájdete na našom blogu. Článok sa týka oleja z pestreca, no účinky na telo sú totožné aj s kapsulami. Pre zvýšenie účinku odporúčame kombináciu oleja a kapsúl.

Prečítajte si viac o tomto výrobcovi v článku na našom blogu.

Dodatočné parametre

Kategória: Sibírska medicína
Hmotnosť: 0.016 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
A Avatar autora | 9.4.2018
Som spokojná, tak ako so všetkými ostatnými produktami od Evalaru

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Hlavným cieľom spoločnosti Evalar je dať každému možnosť udržať a posilniť svoje zdravie, zlepšiť kvalitu života pomocou prírodných, efektívnych, vysoko-kvalitných a moderných liekov: bylinných liekov a potravinových doplnkov.

#ShowMore#

Spoločnosť Evalar je uznávaným odborníkom v oblasti bylinnej medicíny a výživy. Takmer 25 rokov kombinujú tradičné vedomosti a vedecký prístup. Stále sa zlepšuje vďaka množstvu výskumov v oblasti zdravia a novým technológiám vo výrobe.

Hlavnými smermi činnosti spoločnosti je vývoj a výroba prírodných liečiv a biologicky aktívnych doplnkov. Suroviny ktoré používajú na výrobu produkcie, sa pestujú na plantážach firmy v oblasti ekologicky čistého pohoria Altaja. Spoločnosť kontroluje celý výrobný proces: od prípravy suroviny až po hotový výrobok. Prečítajte si viac o tomto výrobcovi v článku na našom blogu.

 Zdroj: www.evalar.ru